Vienam asmeniui paskirta laisvės atėmimo bausmė sušvelninta dvejais metais, dviem asmenims – vieneriais metais, o ketvirtajam – sumažinta piniginė bauda.

Šalies vadovas pirmą kartą prieš priimdamas sprendimą dėl malonės su nuteistaisiais laisvės atėmimo bausme bendravo nuotoliniu būdu.

Sprendimas suteikti malonę nuteistiesiems atleidžiant juos nuo dalies jiems paskirtos bausmės priimtas atsižvelgus į tokias aplinkybes kaip sunki nuteistojo ir jo šeimos narių materialinė padėtis, sunki nuteistojo sveikatos būklė, mažamečių vaikų turėjimas ir pastangos jais rūpintis, sunki šeimos narių, kuriems reikalinga priežiūra, sveikatos būklė. Taip pat vertintos teigiamos charakteristikos apie nuteistuosius laisvės atėmimo bausme ir nepriekaištingas jų elgesys bausmės atlikimo metu, kiti resocializacijos pokyčiai, kurie rodo nuteistųjų pasiryžimą integruotis į visuomenę.

Pagal Lietuvos įstatymus malonė teikiama pagal pačių nuteistųjų prašymus. Šie prašymai gali būti svarstomi tik įsiteisėjus teismo nuosprendžiui.

Malonės gali prašyti visi asmenys, nuteisti Lietuvos teismų, taip pat Lietuvos piliečiai, nuteisti kitų valstybių teismų, tačiau atliekantys bausmę Lietuvoje. Prašančiajam malonės gali būti taikomas atleidimas nuo visos ar dalies bausmės atlikimo.

Posėdyje buvo svarstytas 51 nuteistojo prašymas.

Malonės komisiją sudaro Lietuvos Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų pirmininkai, teisingumo ministras, generalinis prokuroras arba jų įgalioti atstovai, Prezidento patarėjas teisės klausimais, Lietuvos kriminologų asociacijos, Kalinių globos draugijos ir Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijos atstovai.