Delfi fotografas sekmadienį prieš pietus apsilankė Vilniaus mieste esančiose kapinėse ir užfiksavo, koks judėjimas jose vyksta.

Jo padarytose nuotraukose matyti, kad žmonių yra ganėtinai daug: kai kurie eina po vieną, dviese arba grupelėmis. Taip pat daug šalia kapinių stovinčių automobilių.

Beveik ant kiekvieno kapo sekmadienį dega žvakės, padėta gėlių.

Taip pat nesunku pastebėti, kad kai kurie žmonės nedėvi kaukių. Yra ir tokių, kurie neteisingai jas dėvi: kaukė pakabinta ant smakro arba tiesiog išlindusi nosis. Neteisingas kaukių dėvėjimas sulaukia epidemiologų kritikos. Jie sako, kad tokiu būdu apsaugoti nuo viruso neįmanoma nei savęs nei kitų.

Primename, kad prieš ilgąjį savaitgalį kreipimąsi išsakė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. „(...) tai yra laikas, kai įprastai keliaudavome į tėviškes, lankydavome artimųjų kapus, prašymas būtų šiemet pergalvoti būtinybę ten vykti, jei yra tokia galimybė, kelionę atidėti“, – sakė jis.

Taip pat A. Veryga ragino gyventojus dėvėti kaukes, nepriklausomai nuo to, ar savivaldybėje, kurioje lankomasi, paskelbtas karantinas, ar ne.