Pasak Vyriausybės vadovo, antradienį rinksis medikų ir mokslininkų grupė, kuri pateiks pasiūlymus dėl naujų ribojimų ir koronaviruso pandemijos valdymo priemonių įvedimo. Premjeras taip pat pažymi, kad bus siūloma griežtinti karantino režimą ir jį įvesti ne tik raudonoje, tačiau ir geltonoje zonoje esančiose savivaldybėse.

„Visoje Europoje turime sparčiai prastėjančią COVID-19 situaciją. Tai bus nepaprastai sunki žiema. Kasdien augantys susirgimų ir netekčių skaičiai aiškiai signalizuoja, kad privalome imtis griežtesnių veiksmų. Jau kelias dienas ir asmeniškai kalbuosi su mūsų mokslininkais bei medikais. Faktas kaip blynas: priemonių pasirinkimas nėra didelis. Panašu, kad artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mums įprasto gyvenimo“, – šeštadienį feisbuke paskelbė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, po to, kai mokslininkai pateiks savo pasiūlymus, susirinks COVID-19 komitetas, kurio metu bus priimti konkretūs sprendimai.

„Siūlysiu Vyriausybei plėsti ir griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse, taip pat - įvesti karantino režimą geltonosiose. Bent trims savaitėms. Šis režimas, mano įsitikinimu, turi būti daug griežtesnis, nei dabar galiojantys ribojimai“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Pasak S. Skvernelio, koronavirusą sustabdyti gali tik karantinas arba vakcina.

„Pastarosios kol kas neturime, lieka pirmasis variantas. Jei rezultatai bus tenkinantys, karantino pratęsimo gali ir neprireikti. Tai priklauso nuo mūsų visų elgesio. Prašau visų susitelkimo ir supratingumo. Pavasarį įrodėme, kad galime tai išgyventi. Dabar turime pakartoti šią sėkmės istoriją“, – pridūrė premjeras.

ELTA primena, kad vietiniai karantinai jau yra paskelbti 21 savivaldybėje: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Raseinių rajono savivaldybėse.

Atsižvelgiant į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, šalies savivaldybės pagal epidemiologinius rodiklius yra skirstomi į tris zonas – geltoną, žalią ir raudoną.