Tačiau ši ligoninė, kaip ir kai kurios kitos iš vadinamųjų penkių atraminių įstaigų, kuriose gydomi sergantieji koronavirusu, jau dabar susiduria su personalo trūkumo problema.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika BNS sakė, kad ligoninėje šiuo metu COVID-19 pacientams visiškai įrengta 81 vieta, dar 20 bus įrengta papildomame skyriuje.

Anot diretoriaus, taip pat pacientai augant jų skaičiui būtų gydomi Mažeikių ligoninėje, kur irgi būtų galima priimti iki 20 infekuotųjų.

Kaip teigė R. Mažeika, koronavirusu sergantys pacientai šiuo metu gydomi ir kitose ligoninėse, kuriose prasidėjo židiniai, todėl jau dabar kai kurias regionines ligonines galima traktuoti kaip „kovidines“ ligonines.

„Mes turime 81 lovą, kuri dirba ir funkcionuoja pilna apimtimi, ir jei dabar pacientų yra apie 70, dar esam paruošę komandą, kuri dirbs papildomame skyriuje, apie 20 vietų sunkiems ir labai sunkiems ligoniams. Reanimacijoje turime 12 vietų, turėsime 20, o pacientų šiandien yra aštuoni“, – sakė direktorius.

Anot jo, per dieną į Respublikinę Šiaulių ligoninę paguldoma iki dešimties koronavirusu užsikrėtusių pacientų.

Kaip pažymėjo direktorius, COVID-19 pacientai jau šiuo metu yra gydomi kitose regiono ligoninėse ir tokių įstaigų tinklas turės plėstis, nes respublikinei ligoninei nepavyks sutalpinti visų pacientų nenutraukiant būtinosios pagalbos.

„Bendra situacija regione, kad mūsų pacientų jau yra gydoma įvairiose ligoninėse, galėčiau pradėt nuo to, kad Plungės ligoninėje yra gydomi 24 COVID-19 slaugos pacientai, Kelmės ligoninėje jau trys yra tokie, yra daug paimta tepinėlių, Kuršėnų slaugos ligoninėje likę 25 pacientai, visi jie yra lengvos arba vidutinio sunkumo būklės ir nereikalingi intensyvios terapijos, todėl jie gydomi ligoninėse, kuriose įvyko židiniai, kaip ir jos tapo „kovidinėmis“ ligoninėmis“, – teigė R. Mažeika.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius taip pat patvirtino, jog jau šiuo metu ligoninė susiduria su personalo trūkumo problema, nes koronavirusu užsikrėtę yra 50 personalo narių, taip pat dalis yra izoliacijoje.

„Serga ligoninės personalas, mes turim apie 50 sergančių, iš jų nedaug gydytojų, bet kasdien nustatom profilaktinio tyrimo metu, kad infekuoti, taip pat yra esančių izoliacijoje ir tai kelia labai rimtas problemas“, – pažymėjo R. Mažeika.

Šalyje pildantis penkioms atraminėms ligoninėms, koronavirusu sergančius pacientus pradėta guldyti mažesnėse gydymo įstaigose planuojama ir kituose regionuose.