„Mūsų jaunai valstybei itin svarbu stiprinti ir skleisti demokratines vertybes, ugdyti savo šalį mylinčius žmones. Lietuvos Respublikos Konstitucijos išmanymas padeda geriau žinoti ir ginti savo teises, suvokti piliečio pareigas, kurias vykdydami stipriname savo šalies nepriklausomybę. Todėl kviečiu dar kartą įdėmiai perskaityti pagrindinį mūsų valstybės įstatymą ir patikrinti savo žinias laikant egzaminą“, – pažymi teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją dėl COVID-19 pandemijos, kai reikia riboti žmonių susibūrimus, egzaminas perkeltas į virtualią erdvę. Dalyvauti egzamine galės visi norintys – testas pritaikytas ir mobiliems telefonams.

Keičiasi ir egzamino turinys – klausimai bus paremti praktinėmis, gyvenimiškomis situacijomis, kuriose reikės pritaikyti Konstitucijos žinias. Konkurso dalyviai varžysis šešiose kategorijose: 5-6 klasių, 7-8 klasių, 9-10 klasių ir 11-12 klasių moksleiviai, studentai ir kiti piliečiai. Kiekvienai dalyvių kategorijai yra paruošti uždari testo klausimai ir vienas atviras klausimas. Egzaminas vyks vienu etapu.

Konstitucijos egzaminui galima ruoštis ir virtualiame Treniruoklyje – tai įrankis, kuriuo naudojantis galima spręsti per daugybę metų iš egzaminų surinktus uždavinius. Treniruoklį rasite čia.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiemet nugalėtojams įsteigti ir 2 specialūs prizai: Prezidento – geriausiems studentų kategorijoje (universitetai ir kolegijos) bei Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio – geriausiems 5-6 klasių moksleivių kategorijoje. Visi nugalėtojai taip pat bus apdovanoti ir Teisingumo ministerijos prizais.

Lapkričio 11 d., nuo 9 iki 13 val. visi gali jungtis prie Konstitucijos egzamino portale Delfi arba su išmaniuoju įrenginiu. Dalyviai prisijungti prie egzamino gali jiems patogiu laiku. Užduočių atlikimui skirtos 45 minutės.

Teisingumo ministerija dėkoja egzamino užduotis rengusiai komisijai: Konstitucinio Teismo pirmininkui Dainiui Žalimui, Mykolo Romerio universiteto profesoriui dr. Vytautui Sinkevičiui, profesorei dr. Mildai Vainiutei, lektorei Jolitai Miliuvienei, Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos istorijos mokytojai Virginijai Mikutavičiūtei ir Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo mokyklos istorijos mokytojai metodininkei Editai Mačiulaitienei.