„Aš asmeniškai neturėjau duomenų, kad apygardos komisijos pirmininkė yra vieno iš kandidatų padėjėja“, – BNS antradienį teigė VRK vadovė.

Jos teigimu, balsų perskaičiavime dalyvavę VRK nariai informavo, kad R. Gudynienė balsų skaičiavime nedalyvavo, ji tik organizavo patalpas.

„Kaip informavo balsų perskaičiavime dalyvavę VRK nariai, apygardos komisijos pirmininkė balsų skaičiavime nedalyvavo, ji tik organizavo patalpas. Visus kitus veiksmus vykdė kiti komisijos nariai“, – sakė L. Matjošaitytė.

Ji pridūrė, kad informaciją dėl situacijos Utenos vienmandatėje apygardoje bus galima dar kartą patikrinti ir aptarti, kai apygardos komisija VRK pristatys balsų skaičiavimo protokolus.

Pasak L. Matjošaitytės, Utenos apygardos komisijos pirmininkė turėjo nusišalinti nuo visų su tiesioginiu darbdaviu susijusių klausimų.

„Atsižvelgiant į tai, kad vienas iš kandidatų yra komisijos pirmininkės darbdavys, geriausia, žinoma, būtų nusišalinti nuo visų su tiesioginiu darbdaviu susijusių klausimų, kad nekiltų joks interesų konfliktas“, – teigė VRK pirmininkė L. Matjošaitytė.

Utenos vienmandatėje apygardoje balsų perskaičiavimą organizavo komisijos pirmininkė R. Gudynienė, tuo pačiu dirbanti ir rinkimų nugalėtoju pripažinto Seimo nario Edmundo Pupinio padėjėja.

Ji BNS teigė nusišalinusi ir nedalyvavusi balsų perskaičiavime, tačiau jį organizavusi, atlikusi tam tikrus techninius darbus.

Lietuvos socialdemokratų partija dėl to ir kitų galimų pažeidimų ketina rašyti skundą VRK.

Rinkimų naktį suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorių kandidatas E. Pupinis surinko po 7075 balsus.

Pirmadienį organizuotas balsų perskaičiavimas, tuomet už E. Pupinį rasti 7072 balsai, o už G. Palucką – 7070. Antradienį gavus pasiklydusius išankstinio balsavimo vokus iš kitų apygardų nustatyta, kad už E. Pupinį balsavo 7076, o už G. Palucką – 7071 apygardos rinkėjas.