Direktorei taip pat vieniems metams atimta teisė būti paskirtai į savivaldybės institucijų skiriamas pareigas, antradienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Teismas nustatė, kad vienos Vilniaus ugdymo įstaigos vadovė 2018 metais suklastojo keturis prašymus pervesti gyventojų pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms.

Moksleivių tėvams grąžinus į mokyklą užpildytas popierines prašymų formas pervesti 2 proc. pajamų mokesčio jos vadovaujamam darželiui-mokyklai, įstaigos direktorė į keturis prašymus įrašė ir antrąjį pajamų mokesčio gavėjo kodą, kuris priklauso vienai politinei partijai, taip pat įrašė ir mokesčio dalies dydį – 1 procentą. Šie suklastoti prašymai vėliau perduoti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio ir valstybinį kaltinimą byloje palaikiusio Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro Gedvydo Vaivados, ši nusikalstama įstaigos vadovės veikla paaiškėjo moksleivių tėvams gavus VMI ataskaitas, kuriose nurodyta, kad 1 proc. jų pajamų mokesčio lėšų teko vienai politinei partijai, nors iš tikrųjų tokios paramos jie neskyrė.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2018 metų spalį iš VMI gavus mokesčių mokėtojų skundus dėl jų vardu užpildytų prašymų skirti pajamų mokesčio dalį politinei partijai.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.