Kalbėdamas apie save patį, L. Linkevičius patikino, kad kol kas neturi darbo pasiūlymų ir, kaip teigė ministras, jis tiesiog susikoncentravęs tęsia savo darbus.

„Užsienio reikalai, taip, kaip gynyba, saugumas turi tęstinumo bruožą. Nemanau, kad čia kas požiūryje keisis iš esmės. Juolab kad prezidentas pagal Konstituciją priima svarbiausius sprendimus užsienio politikoje. Krizės nemažėja, ypač, kas mums rūpi – Rytų flangas. Visose šalyse, kad ir ką paminėtume, yra įtampa“, – antradienį Žinių radijo laidoje „Pozicija“ sakė L. Linkevičius.

Ministras taip pat kalbėjo apie niekaip neišsisprendžiančią situaciją Baltarusijoje, Ukrainoje, padėtį Kalnų Karabache, spaudimą Sakartvelui.

„Situacija Baltarusijoje, kaip matome, visiškai nesisprendžia, yra visiškoje aklavietėje iš valdžios pusės – ne iš žmonių, nes jie nusiteikę labai ryžtingai, tačiau kol kas pokyčių nesimato. Kaip žinoma, toliau tęsiasi ir agresija prieš Ukrainą, spaudimas Sakartvelui nemažėja, karas tarp Azerbaidžano ir Armėnijos. Galima vardinti labai daug. Visi šie konfliktai reikalauja dėmesio ir dalyvavimo“, – akcentavo užsienio reikalų ministras.

„Deja, istorijoje yra daug patirčių, kuomet diktatoriai laimi laiko ir sukuria realią situaciją, su kuria tikisi, kad Vakarai, tarptautinė bendruomenė susitaikys. Dabar yra toks momentas, kuomet mėginama išlošti laiko. Bandoma nuvarginti ir įbauginti žmones. Tikimasi, kad Vakaruose nuslops dėmesys. Tai tikrai kelia nerimą, nes matyti, kad Baltarusijos žmonių identitetas pabudo. Jiems rūpi jų šalies ateitis. Žmonės tikrai nėra užmigę ar užsnūdę, jie tikrai nori permainų“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė L. Linkevičius.

Pasak užsienio reikalų ministro, Lietuva iš visų ES šalių Baltarusijai padeda daugiausiai.

„Lietuva yra iš tų šalių, kuri padarė labai daug ir daugiau negu kiti. Nors esame kaimynai, bet negalime lemti situacijos. Mes galime tik pritraukti dėmesį. Mes galime, kad būtų labiau mobilizuotas tarptautinis dėmesys“, – sakė jis.

L. Linkevičius teigia, kad ES kol kas nemato išeities iš susiklosčiusios situacijos Baltarusijoje.

„Sankcijos, beje, nėra vienintelis būdas parodyti dėmesį. Jos yra svarbios ir matome, kaip sunkiai jos gimsta ES. Bet turime rasti būdų, kaip greitai padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei, nukentėjusiems fiziškai, ekonomiškai ir kurie yra dabar bauginami. Reikia padėti dabar, o ne kažkada vėliau. Jau trečias mėnuo po to, kai buvo pavogti rinkimai iš žmonių ir vyksta smurtas prieš žmones, kol kas nematome išeities iš šios situacijos“, – teigė ministras.

Kalbėdamas apie savo paties profesines perspektyvas, L. Linkevičius pabrėžė, kad darbo pasiūlymų, po rinkimų pasikeitus valdžiai, kol kas nesulaukė, tad tiesiog ramiai tęsia darbus.

„Politikoje sunku kažką planuoti, nes būna, kad viskas apsiverčia. Kol kas dirbam savo darbą, o po to matysime. (...) Nei užuominų, nei pasiūlymų. Tiesiog susitelkę dirbame tą patį darbą, kas priklauso, o po to, kai pasikeis situacija, bus kiti variantai. Čia burti dabar nėra prasmės“, – sakė ministras.

„Neturiu jokių pasiūlymų ir jokių svarstymų“, – pridūrė L. Linkevičius.

ELTA primena, kad pirmadienį po rinkimų surengtoje spaudos konferencijoje konservatorių sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė, kad norėtų matyti visiškai atsinaujinusį Ministrų Kabinetą.