G. Palucko teigimu, išaušo porinkiminė diena ir daugiau ar mažiau viskas aišku – Vyriausybė bus dešinioji.

Gintautas Paluckas

„Liekame opozicijoje su savo tvirta rinkimine programa. Rinkimų rezultatus vertiname pusėtinai. Pavyko pasiekti tiek, kiek pavyko“.

Pirmiausia, sakė jis, LSDP atsinaujinimo kryptis neisikeis, mato išsiplėtusią rinkėjų bazę, kuri irgi liūdnai vertino rezultatus.

„Kažkokių postų ir pozicijų nesiekiame, norime dirbti komitetuose, kad galėtume realizuoti savo socialdemokratinę programą“, – sakė G. Paluckas.

Pasak jo, vadinti „valstiečius“ klasikine kairiąja partija yra drąsu ir vertybinio konflikto ateityje neišvengs.

„Esame tranzitiniame etape. Pasiekti europietiškos kairės statusą mums dar šiek tiek trūksta. Socialdemokratinius principus Seime ginsime“.

„Niekada netarnavome „valstiečiams“ ir netarnausime“, – pabrėžė LSDP lyderis.

G. Palucko teigimu, jis šypsojosi, kai pamatė jo vienmandatėje rezultatus.

Konstruktyvi opozicija

Paklaustas, ar įsivaizduoja kažkokį bendrą darbą su „valstiečiais“ ir Darbo partija, sakė, kad ką darys kitos partijos ar frakcijos opozicijoje arba pozicijoje, jiems kol kas sunku pasakyti.

„Mes esame konstruktyvi opozicija ir tai reiškia, kad stengiamės įgyvendinti savo programą ir kiek matome, sakykime, daugumos valdančiosios ar Vyriausybės veikloje tokios programos įgyvendinimo prielaidų, tai mes galime tuos dalykus palaikyti. Bet mes tikrai nesiruošime inicijuoti kažkokių komisijų praeičiai ar panašiems dalykams“, - sakė jis.

Anot G. Palucko, jo partijos tikslas yra kairiosios darbotvarkės įgyvendinimas prie dešiniųjų valdžios.

Kalbėdamas, ar palaikytų Simono Gentvilo kandidatūrą į Aplinkos ministro postą ir Simono Kairio kandidatūrą į Ekonomikos ir inovacijų ministro kėdę, akcentavo, kad nereikia bėgti prieš traukinį.

„Pagrindinis dalykas yra Vyriausybė, kurią įgyvendina visi ministrai. Jeigu jos programoje mes nematysime nieko, kas atitiktų kairiąją darbotvarkę, tuomet nematau tikslo paremti, palaikyti, tvirtinti tuos asmenis, kurie įgyvendins tokią programą, kurioje mes nematome savo programinių dalykų“.

Surinko 13 madatų

Lietuvos socialdemokratų partija, vedami Gintauto Palucko, gavo 13 mandatų šiuose Seimo rinkimuose.

G. Paluckas anksčiau sakė, jog Kauno rajono vienmandatėje apygardoje tikėjosi geresnių rezultatų, tačiau pozityviai nustebino socialdemokratų kandidato sėkmė Kėdainiuose.

Pasak jo, pirmiausi darbai, laukiantys Seime – pandemijos suvaldymas, biudžeto deficito ir valstybės skolos klausimai.

Konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija susitiko derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo

Naktį į pirmadienį Seime susitiko kandidatai į valdančiąją koaliciją.

Prie Seimo rūmų naktį sutiktas Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas išvardijo, kokios sritys juos domintų. „Mes esame Valdyboje pasišnekėję apie švietimą, ekonomiką ir aplinkosaugą kaip prioritetines sritis, dėl kurių kalbėsimės su koalicijos partneriais, kur jaučiamės stiprūs. (…) Manau, kad ir sveikatos apsaugoje turime stiprių kandidatų ir aiškią politinę kryptį, kaip užsiimti ne politine, bet profesionalia sveikatos apsauga (...)“, - sakė S. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio atstovas teigė, kad koalicijos derybose kalbės apie 3-4 ministerijas. Jis taip pat paminėjo, kad visada buvo tokia tradicija, kad iš valdančiųjų antra didžiausia frakcija užima Seimo pirmininko postą. Liberalų sąjūdis į jį siūlytų partijos pirmininkę Viktoriją Čmilytę Nielsen.

„Visada buvo tokia tradicija, kad iš valdančiųjų antra didžiausia frakcija užima ir Seimo pirmininko postą“, – teigė jis.

Paklaustas, ar pokalbyje dalyvauja Laisvės partija, S. Gentvilas atsakė: „Aš su Aušrine persimečiau šita idėja, neatmesčiau, būtų nenatūralu be jų kalbėti“.

Paklaustas, ar pats norėtų tapti aplinkos ministru, S. Gentvilas teigė, kad tai yra asmenybių klausimas.

„Kai kalbam apie Seimo pirmininko postą, tai tik iš Seimo narių, bet kalbant apie ministrų pozicijas, tai iš tikrųjų yra svarbu kalbėti apie tai, kad yra partijoje ir aplinkui partiją tikrai kompetentingų žmonių. Kaip ir sveikatos apsaugoje minėjau, kad nebūtinai tai yra Seimo narys. Aišku, profesionalų Vyriausybė nepasiteisino“, – teigė jis.