Prezidentūroje organizuojama diskusija „Lietuvos Respublikos Konstitucija ir teisėkūros kokybė“.

Renginyje pranešimus skaitys Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas. Diskusiją sveikins prezidentas Gitanas Nausėda, dalyvaus Seimo ir Vyriausybės kanceliarijų, Teisingumo ministerijos atstovai, teisėjai ir teisės mokslininkai.

„Šiuo renginiu prezidentas pakvietė atkreipti dėmesį į iš Konstitucijos kylančius reikalavimus teisėkūrai, ir visų pirma – jos kokybei“, – BNS sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Tuo metu Seimas Konstitucijos dienos proga rengia tarptautinę konferenciją.

Joje bus diskutuojama apie valstybės valdžių padalijimo principo teorinius ir praktinius aspektus, aptariami nauji iššūkiai, kuriuos lemia Seimo rinkimai, daug dėmesio žadama skirti teismų nepriklausomumui.

Konferencijoje pranešimus skaitys Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos atstovai, Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas Haroldas Šinkūnas, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas Irmantas Jarukaitis, kt.

Renginyje taip pat dalyvaus mokslininkai iš Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos ir JAV, jie aptars jų valstybių šiandienos politines ir teisines aktualijas įgyvendinant valdžių padalijimo principą.

Dėl COVID-19 grėsmės renginys vyks nuotoliniu būdu.

Dabartinė Lietuvos Konstitucija priimta 1992 metų spalio 25 dieną referendume, įsigaliojo lapkričio 2 dieną.