Jose buvo teigiama, kad didžiausias patvirtintų savaitinių susirgimų skaičius bus gruodžio pradžioje ir sieks 900 atvejų. Praėjusią savaitę, nuo spalio 12 iki 18 dienos šalyje buvo patvirtinta bene 1400 koronaviruso atvejų.

Prognozėje teigiama, kad vėliau naujų susirgimų skaičiai, pagal prognozes, turėtų mažėti ir sausio pabaigoje pasiekti panašų lygį, koks yra šiuo metu.

Pateiktas prognozes dėl suminio mirčių skaičiaus Lietuva taip pat sparčiai vejasi.

Spalio 10 pateikiamomis prognozėmis, suminis mirčių nuo koronaviruso skaičius iki kitų metų sausio pabaigos sieks 113. Šiuo metu šalyje registruota 125 mirčių nuo COVID–19.

VU mokslininkų ilgalaikės koronaviruso plitimo Lietuvoje prognozės.
Foto: VU

Iki sausio 26 dienos suminis susirgusiųjų skaičius nuo pat kovo 16 dienos, anot mokslininkų, turėtų viršyti 18 tūkst. susirgimų, o patvirtintas sergančiųjų skaičius sausio pabaigoje turėtų būti arti 8 tūkstančių. Spalio 22 dienos duomenimis, šis skaičius yra 4727.

Šios lentelės duomenimis, suminis pasveikusiųjų skaičius turėtų būti artimas 12 tūkstančių.

„Taip pat pavaizduoti faktiniai atitinkamų rodiklių skaičiai. Raudona kreivė rodo, kada buvo pasiektas pirmasis pikas ir kad galima laukti antrojo susirgimų piko“, – rašoma VU pranešime.

Delfi primena, kad praėjusią parą Lietuvoje buvo užfiksuotas naujų koronaviruso atvejų rekordas – 424, bei dar penkios mirtys.

Pusė naujų koronaviruso atvejų – Vilniaus apskrityje

Iš 424 per parą patvirtintų koronaviruso atvejų beveik pusė, t.y. 200 nustatyti Vilniaus apskrities gyventojams, ketvirtadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

159 atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, siejamas su protrūkiais, o 216 žmonių užsikrėtė nuo COVID-19 jau turinčių asmenų. 84 asmenų užsikrėtimo aplinkybės epidemiologams kol kas neaiškios.

80 naujų atvejų nustatyta Kauno, 38 – Šiaulių, 30 – Klaipėdos, 24 – Marijampolės apskrityse. Dar 18 patvirtinta Telšių, 14 – Panevėžio, dešimt – Utenos, aštuoni – Tauragės ir du – Alytaus apskrityse.

Registruoti ir septyni įvežtiniai atvejai: du iš Rusijos, po vieną – iš Ispanijos, Belgijos, Prancūzijos, Baltarusijos ir Rumunijos.

Daugiausia naujų atvejų – globos namuose, ligoninėse

Epidemiologų vertinimu, Marijampolės apskrityje 20 atvejų, patvirtintų per parą, yra susiję su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose: koronavirusas nustatytas 18 gyventojų ir dviems darbuotojams. Iš viso čia jau registruoti 54 susiję atvejai: 35 gyventojams ir 19 darbuotojų.

Dar 5 nauji atvejai, patvirtinti vakar, yra susiję su protrūkiu Kelmės rajono Liolių socialinės globos namuose. Čia iš viso nustatytas 21 koronaviruso atvejis – 12 gyventojų ir keturiems darbuotojams, nustatyti ir penki antriniai atvejai.

Taip pat trys nauji nustatyti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su netoli Raseinių esančiais Blinstrubiškių socialinės globos namais. Asmenys yra darbuotojai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 172 COVID-19 atvejai, iš kurių 51 darbuotojas, 111 gyventojų ir 10 antrinių atvejų.

Aštuoni koronaviruso atvejai, patvirtinti vakarykštę parą, siejami su protrūkiais Kauno klinikų padaliniuose, keturi atvejai – siejami su protrūkiais Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės padaliniuose. Taip pat po vieną atvejį, patvirtinta vakar, siejama su protrūkiais Kauno rajono Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centre, Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje.

Vilniaus apskrityje virusas plinta ugdymo įstaigose, būreliuose.

Per praėjusią parą registruoti penki infekcijos atvejai, susiję su protrūkiu Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje, keturi – su protrūkiu Vilniaus rajono Skaidiškių mokykloje-darželyje. Dar trys koronaviruso atvejai siejami su židiniu Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žemyna“, po du – su protrūkiais Sostinės krepšinio mokykloje, VGTU inžinerijos gimnazijoje, Vilniaus Ąžuolyno progimnazijoje.

Taip pat vienas atvejis, registruotas vakarykštę parą, vertinama, yra susijęs su protrūkiu Valakampių socialinių paslaugų namuose. Dar du atvejai siejami su protrūkiu šokių studijoje „Spindulys“, vienas – su židiniu Vilniaus chore „Bel Canto“.

Kauno apskrityje dar vienas atvejis, vertinama, yra susijęs su protrūkiu Kaišiadorių socialinių paslaugų centre, taip pat vienas – su Kauno apygardos prokuratūra.

Registruoti ir du atvejai, susiję su protrūkiu Kauno chore „Lyra“, vienas – susijęs su protrūkiu šokių studijoje „Flash Dance“.

Po vieną atvejį Kauno apskrityje siejama su protrūkiais darželyje „Ilgas ūsas“, Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje, Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje.

Šiaulių apskrityje vakar registruoti du nauji užsikrėtimai, susiję su Šiaulių ugdymo centru „Spindulys“, po vieną siejama su protrūkiais Kelmės profesinio rengimo centre, įmonėje „Kelmės vanduo“.

Taip pat Šiaulių apskrityje registruotas 1 atvejis, siejamas su protrūkiu Kuršėnų ligoninėje – iš viso čia nustatyti 36 susiję atvejai.

Keturi Klaipėdos apskrityje per praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai siejami su protrūkiu Klaipėdos Respublikinės ligoninė Skuodo filiale, visi asmenys yra pacienta. Iš viso čia jau registruoti 9 susiję atvejai.

Po vieną atvejį Klaipėdos apskrityje siejama su protrūkiais Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre bei Klaipėdos universitete.

Telšių apskrityje du atvejai siejami su protrūkiu Rietavo kultūros centre, po vieną– su Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamentu Švėkšnoje, dar vienas infekcijos atvejis, vertinama, yra susijęs su protrūkiu Plungės pašte.

Panevėžio apskrityje septyni koronaviruso atvejai yra siejami su protrūkiu Pasvalio policijoje, du – su židiniu Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje, iš kurių vienas asmuo yra pacientas kitas – darbuotojas.

Utenos apskrityje trys infekcijos atvejai, registruoti vakarykštę parą, siejami su šeimos švente Molėtų rajone, dar trys – su kaimynų susibūrimu. Taip pat dar du atvejai Utenos apskrityje yra susiję su protrūkiu Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Utenos teismo ekspertiniame skyriuje.

Tauragės apskrityje per parą registruoti trys koronaviruso atvejai, susiję su protrūkiu Jurbarko ligoninėje, visi asmenys yra pacientai. Iš viso registruoti 6 susiję atvejai.

NVSC informuoja, kad per parą registruoti 424 nauji COVID-19 atvejai, penki žmonės mirė.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 8663 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4727 asmenys, 3773 – pasveiko, mirė 125 žmonės.