Savaitei įpusėjus stiprės vėjas, dažniau užsuks ir lietūs, skelbiama oficialioje Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos feisbuko paskyroje meteo.lt.

Pirmadieniui įdienojus, gal net kiek arčiau vakaro, šalies pietvakariuose ir pietuose truputį palynos. Šaltokas vėjas rinksis vakarų, pietvakarių kryptį, kartais stiprės iki 12–14 m/s. Aukščiausia temperatūra bus fiksuojama ~15 val. ir svyruos tarp 7–12 laipsnių šilumos, vėliau oras vės.
Antradienio naktis numatoma sausesnė, nepastoviai debesuota ir gana šalta. Šiek tiek aprimus vėjui kai kur nusidrieks rūkas. Temperatūra pažemės iki 0–5 laipsnių šilumos, ore vietomis, o dirvos paviršiuje daug kur tikėtinos šalnos iki 1–4 laipsnių šalčio.

Antradienio rytas išauš beveik giedras ir vėsus. Temperatūra sparčiai kils aukštyn iki 8–12 laipsnių šilumos. Popiečio valandomis iš vakarų artėjantys negausaus lietaus debesys kėsinsis užvaldyti Klaipėdos ir Telšių apskričių padangę. Kitur lietus šią dieną dar mažai tikėtinas.

Trečiadienį palis didesnėje šalies dalyje, dieną vyraus silpnas lietus arba dulksna. Vėjas vidutinio stiprumo, o temperatūra bus keliais laipsniais aukštesnė nei antradienį. Tiesa, šiaurės rytuose naktį ir rytą dar bus stebimos šalnos iki 2 laipsnių šalčio.

Ketvirtadienis prognozuojamas ne tik lietingas, bet ir vėjuotas. Dieną daugelyje vietovių pietvakarių vėjo gūsiai pasieks 15–20 m/s. Gera naujiena, kad į Lietuvą plūstelės labai šiltas oras, tad naktį atvės tik iki 6–11 laipsnių, o dieną sulauksime 13–17 laipsnių.

Penktadienį lietaus klius daugeliui, jis įgaus trumpalaikį pobūdį. Pro debesis pasirodys ir saulė. Temperatūra išliks aukšta: naktį 7-12, dieną 12-15 laipsnių šilumos. Vėjas nerims.

Savaitgalį lietaus ir vėjo atžvilgiu situacija gerės, tačiau temperatūros kreivė vėl pasuks žemyn.