„Aš rekomenduočiau grįžti prie karantino trumpesniam laikui, nes kol kas matome, kad tai – vienintelis tikrai efektyvus būdas. Bet tai nereiškia, kad jis turėtų tęstis tris mėnesius“, – laidoje „Delfi diena“ sako profesorė.

„Matome, kad ir kitos šalys, pvz., Izraelis ir Čekija, nemato nieko kito, kaip karantinas“, – atkreipia dėmesį ji.

Profesorės manymu, ribojimai reikalingi, nes priešingu atveju susirgimų sparčiai daugės ir virusą suvaldyti bus vis sudėtingiau.

„250 atvejų nėra tragedija, bet matyti tendencija ir kreivė kyla aukštyn. Kuo labiau infekcija išplis, tuo ją sunkiau bus suvaldyti ir galų gale turbūt vėl gyvensim griežto karantino sąlygomis. Ir jis truks ilgiau“, – mano. A. Žvirblienė.

Pasak jos, jeigu karantinas neįvedamas, žmonės turi būti drausmingesni, laikytis rekomendacijų – bendrauti per saugų atstumą, dėvėti kaukes, nesibūriuoti, tačiau visuomenė šiuo metu, jos manymu, jau per daug atsipalaidavusi.

„Žmogus iš principo nėra linkęs taip ilgai grėsmę jausti. Tikrai pavasarį baimės buvo daugiau. Dabar žmonės atsipalaidavę, o tai nėra gerai, nes reikia nepamiršti, kad virusas yra tarp mūsų“, – aiškina A. Žvirblienė.

„Kol kas nieko ypatingo nėra daroma, tik žmonėms rekomenduojama nešioti kaukes uždaroje patalpoje, bet veikia barai, naktiniai klubai, sporto klubai. Jei nenorime, kad infekuotų asmenų būtų tūkstančiai, kažkokių apribojimų reikės“, – įsitikinusi ji.

Anot profesorės, net jei būtų paruošta vakcina nuo koronaviruso ir pasiektų Lietuvą, ji taip pat nebūtinai padėtų sustabdyti viruso plitimą.

„Vakcinos paskirtis būtų stabdyti viruso plitimą, bet taip nutiktų, jei pasiskiepytų 60–70 proc. gyventojų“, – aiškina profesorė. Priešingu atveju, pasak jos, pasiskiepiję asmenys apsaugos tik save.

Visgi trumpinti izoliacijos trukmę, anot A. Žvirblienės, galima, nes didžioji dalis užsikrėtusiųjų po 5–7 dienų viruso nebeplatina.

„5–7 dienas žmogus gali užkrėsti kitus. 14 dienų laikotarpis – apsidraudimas, nes garantijos nėra“, – aiškina profesorė.

Jos manymu, trumpesnė izoliacijos trukmė gali paskatinti žmones daugiau tikrintis. „Niekas nenori sėdėti izoliacijoje ir vengia tikrintis“, – laidoje „Delfi diena“ kalba A. Žvirblienė.