Įdomi aplinkybė yra ta, kad LSDP pirmininkas paspaudė mygtuką „patinka“ po tokiu įrašu feisbuke.

L. Gudžinskas savo įraše feisbuke pirmiausia pakvietė paremti LSDP kandidatus, kurie pakliuvo į antrus turus.

„O kalbant apie kitas apygardas: Vilniuje: kviečiu paremti Liberalų Sąjūdžio pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, Laisvės partijos kandidatus (...) (įraše kandidatai išvardinti – „Delfi“ pastaba) prieš TS-LKD konkurentus.

Kodėl? Todėl, kad konservatoriai flirtuoja su klerikalizmu, pasisako už LGBT+ teisių suvaržymus arba nieko apie tai nesako, skelbiasi, kad davė šaliai nepriklausomybę (puikybė – didelė nuodėmė).
Laisvės partija savo programoje žada dar labiau liberalizuoti darbo santykius ir dar labiau mažinti valstybės biudžetą, kas būtų katastrofiška šalies ateičiai. Tačiau savo įsisteigimo deklaracijoje jie labiau akcentuoja socialiai orientuotus tikslus, pvz., rūpestį neįgaliaisiais. Suteikiu avansą kaip naujai partijai tikėdamasis, kad ateis į protą ir neskatins dar didesnės Lietuvos „lotynizacijos“. Taip pat man patinka jų parama santuokos lygybei ir žolės dekriminalizacijai“, – rašė L. Gudžinskas.

Buvęs kandidatas pripažino, kad V. Čmilytė-Nielsen jam apskritai yra viena labiausiai imponuojančių politikių šalyje.

„Ne tik dėl šachmatų talento, bet ir dėl atsakomybės jausmo. Tuo tarpu jos konkurentas konservatorius Mykolas Majauskas taip ir neišsklaidė #metoo skandalo apkalbų. Šis balsavimas pačiame Vilniaus senamiestyje parodys, kur link eina Lietuva moterų teisių ir apskritai žmogaus orumo atžvilgiu“, – rašė L. Gudžinskas.

Kaune ir kitur Lietuvoje ir Pasaulio lietuvių apygardose jis pakvietė palaikyti irgi dalį Laisvės partijų ir Liberalų sąjūdžio atstovų kovoje prieš TS-LKD konkurentus.

„Ten, kur varžosi TS-LKD ir LVŽS atstovai, aš visgi kviesčiau palaikyti konservatorius. Kad ir kaip bežiūrėsi, LVŽS yra vieno oligarcho valdoma partija-įmonė, kuri per šią ketverių metų kadenciją ne sykį bandė paplauti demokratinių institucijų pamatus. O tai, kad įgyvendino mokesčių reformą „milijardas – milijonui“, rodo ir jos požiūrį į viešąjį sektorių. Galiausiai – tai, kad net nebandė parengti savo pačių programos, o pavogė ją iš valstybės institucijų, rodo, kad partija neturi nei intelekto, nei savigarbos. Vienintelę išimtį daryčiau Tomui Tomilinui, kuris kuris 49-oje Deltuvos Šiaurinėje apygardoje rungiasi su Sergeju Jovaiša. Tikiu Tomo nuoširdumu siekiant socialiai teisingesnės Lietuvos. Kviečiu jį palaikyti“, – rašė L. Gudžinskas.

Dar Pilaitės-Karoliniškių apygardoje jis pareiškė, kad kovoje prieš konservatorę R. Morkūnaitę-Mikulėnienę jis palaikytų S. Skvernelį.

„Dėl kompetencijos“, - rašė L. Gudžinskas.

Toliau jis išvardija, kokius pasirinkimus darytų kiekvienos konkrečios apygardos atveju.

Vadina „Liutauro individualiu požiūriu“

LSDP pirmininkui atrodo natūralu, kad ten, kur varžosi liberalūs politikai su konservatoriais, L. Gudžinskas remia liberalus.

„Jie remia tuos, kurie su mumis turi daugiausiai bendrysčių per programines nuostatas žmogaus teisių srityje. Tai yra visiškai natūralu. Aš lygiai taip pat ten, kur konservatoriai varžosi su Laisvės partija, aš irgi – neapibendrintai, individualiai, palaikau Laisvės partijos kandidatus.

Nes gali būti, kad Seime bus įvairių koalicijų – pavyzdžiui, partnerystės koalicija, kai kils toks klausimas. Konservatoriai tikrai nepalaikys tų klausimų“, - kalbėjo G. Paluckas.

Buvusio kandidato poziciją dėl LVŽS jis vadino „Liutauro individualiu požiūriu“.

„Dėl to, kad Liutauras kažkur kitur norėtų paramos konservatoriams, tai yra jo nuomonė. Aš ją gerbiu“, - sakė G. Paluckas.

Oficialiai kalbėjo apie paramą

Kaip rašė BNS, opoziciniai socialdemokratai apsisprendė priimti paramą iš valdančiųjų „valstiečių“ savo kandidatams vienmandatėse apygardose antrajame ture, taip pat išreikš savo paramą „valstiečių“ atstovams, sakė socialdemokratų lyderis G. Paluckas.

„Tikslas yra sutelkti kairįjį rinkėją, ten kur tai nesikerta su kitų kairiųjų partijų kandidatais, ten tą sutelkimą išnaudoti, tą pasiūlytą pagalbą ir paramą. Kitiems kandidatams kitose vienmandatėse, kur yra iš centro kairės išėję kandidatai – jie individualiai kreipiasi į skyrius ir bus mūsų rekomendacija, kad juos palaikytų. Nes akivaizdu, kad kairiosios partijos palaiko kairiuosius rinkėjus“, – BNS sakė G. Paluckas.

„Daugiau kalba eina apie „valstiečių“ ir mūsų kandidatus, nes yra 37 vienmandatės, kur kairiesiems reikia kautis prieš dešiniuosius. Kitur yra arba dešinieji prieš dešiniuosius, arba kairieji prieš kairiuosius“, – pabrėžė jis.

G. Paluckas taip pat patikino, kad kol kas aktyvių pokalbių dėl galimos koalicijos nevyksta ir jų galima tikėtis nebent vėliau šią savaitę.

Antrajame ture vienmandatėse dėl patekimo į Seimą varžysis 12 socialdemokratų ir 32 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų, abiejų partijų kandidatai į akistatą eis trijose apygardose: Nalšios pietinėje apygardoje socialdemokratų kandidatas Šarūnas Birutis varžysis su „valstiečiu“ Gintautu Kinduriu, Žiemgalos vakarinėje apygardoje – socialdemokratas Liudas Jonaitis su „valstiečių“ kandidatu Arūnu Gumuliausku, o Žemaitijos šiaurinėje apygardoje – socialdemokratas Tomas Martinaitis su „valstiečiu“ Valiumi Ąžuolu.

Antri rinkimuose po konservatorių likę valstiečiai žalieji sulaukė 17,5 proc. rinkėjų palaikymo ir užsitikrino Seime 16 mandatų. Socialdemokratai rinkimuose liko ketvirti su 9,26 proc. rinkėjų balsų ir kol kas turi 8 mandatus.

Antrasis parlamento rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.