Po pirmo turo – tik trys

Vienmandatėse apygardose po pirmojo turo į Seimą pateko tik trys per 50 rinkėjų balsų surinkę politikai: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) atstovai: Česlav Olševski ir Beata Petkevič, bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) sąrašo vedlė Ingrida Šimonytė.

Žinoma, priklausomai nuo antrojo Seimo rinkimų turo rezultatų priklausys, kurie politikai iš politinių partijų sąrašų dar turės galimybę patekti į parlamentą.

23 konservatoriai

TS–LKD pirmąjį Seimo rinkimų turą laimėjo užsitikrinę parlamente 23 pozicijas.

Ingrida Šimonytė

Be minėtos I. Šimonytės į parlamentą pateko: Kęstutis Masiulis, Jurgis Razma, Mindaugas Lingė, Emanuelis Zingeris, Vytautas Kernagis, Arūnas Valinskas, Matas Maldeikis, Gintarė Skaistė, Mykolas Majauskas, Laima Liucija Andrikienė, Dainius Kreivys, Vytautas Juozapaitis, Žygimantas Pavilionis, Monika Navickienė, partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulius Saudargas, Arvydas Anušauskas, Agnė Bilotaitaitė, Audronis Ažubalis, Jurgita Šiugždinienė ir Paulė Kuzmickienė.

16 valstiečių

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pirmame Seimo rinkimų liko antroje pozicijoje ir užsitikrino 16 mandatų.

Saulius Skvernelis, Linas Kukuraitis, Ramūnas Karbauskis

Vietas parlamente jau iškovojo Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Aurelijus Veryga, Aušrinė Norkienė, Tomas Tomilinas, Eugenijus Jovaiša, Agnė Širinskienė, Valius Ąžuolas, Dainius Gaižauskas, Rima Baškienė, Algirdas Stončaitis, Giedrius Surplys, Lukas Savickas, Kęstutis Mažeika, Linas Kukuraitis ir Rūta Miliūtė.

9 Darbo partijos atstovai

Po pirmojo Seimo rinkimų turo trečioje vietoje liko Darbo partija, ši politinė jėga Seime jau turės 9 mandatus.

Viktoras Uspaskichas, Vigilijus Jukna
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Jau dabar aišku, kad Seime dirbs šie jų atstovai: Vaida Giraitytė, Andrius Mazuronis, Vigilijus Jukna, Valentinas Bukauskas, Antanas Guoga, Mindaugas Puidokas, Ieva Kačinskaitė–Urbonienė, Viktoras Fiodorovas ir Vytautas Gapšys.

8 socialdemokratai

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) užsitikrino 8 mandatus parlamente.

Gintautas Paluckas
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Jau aišku, kad jame dirbs Algirdas Sysas, Julius Sabatauskas, Vilija Targamadzė, Orinta Leiputė, Linas Jonauskas, Rasa Budbergytė, partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ir Dovilė Šakalienė.

8 Laisvės partijos nariai

Pirmą kartą Seimo rinkimuose dalyvavusi Laisvės partija Seime jau užsitikrino 8 mandatus.

Aušrinė Armonaitė

Jau dabar aišku, kad Seime dirbs Tomas Vytautas Raskevičius, Morgana Danielė, Vytautas Mitalas, Monika Ošmianskienė, Artūras Žukauskas, Evelina Dobrovolska, Kasparas Adomaitis ir partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

6 liberalai

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis rinkimuose liko 6 pozicijoje ir jau dabar turi 6 aiškius Seimo narius.

Taigi, parlamente dirbs šie partijos atstovai: Simonas Gentvilas, Eugenijus Gentvilas, Virgilijus Alekna, Viktoras Pranckietis, partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen ir Kęstutis Glaveckas.

Viktorija Čmilytė-Nielsen
Foto: DELFI / Josvydas Elinskas

Delfi primena, kad antrasis Seimo rinkimų turas – spalio 25 dieną. O išankstinis balsavimas prasidės jau kitą pirmadienį.

Visą informaciją apie į antrą rinkimų turą patekusius kandidatus galite sužinoti čia.