„Mūsų pagrindinis ir principinis nusistatymas yra tai, kad mūsų partija bendradarbiaus su tais, kurie sutiks mūsų rinkimų programos nuostatas, bent tas, kurios mums svarbiausios, įtraukti į būsimos Vyriausybės programą. Svarbiausias dalykas yra tai, ar mums pavyks susitarti dėl programinių nuostatų. Mes neatmetame galimybės būti ir opozicijoje nepavykus pasiekti sutarimo“,- antradienį Eltai sakė Seimo narys A. Mazuronis.

Jis nelinkęs kalbėti apie kažkokius galimus postus būsimajame Seime ir Vyriausybėje.

„Šiandien mes nekalbame apie kažkokias pozicijas, apie derybas dėl postų pasiskirstymo, bet mes esame pasiruošę ginti mūsų programines nuostatas derybose su galimais koalicijos partneriais. Pasikartosiu, kad neatmetame varianto net ir pasilikimo opozicijoje, jeigu tos mūsų siūlomos nuostatos galimiems koalicijos partneriams bus nepriimtinos“,- svarstė A. Mazuronis.

Jis nesiėmė kategoriškai pasakyti, ar „darbiečiams“ būtų priimtinesnis dalyvavimas koalicijoje, kurią formuotų konservatoriai, ar „valstiečiai“.

„Iš tikrųjų objektyviai šnekant, kai kurios mūsų nuostatos yra pakankamai artimos ir sutampa su „valstiečių“, yra ir ekonominė dalis nuostatų, kurios yra daug artimesnės su konservatorių partijos programa. Matyt tos derybos bus apie programą. Svarbiausia yra tai, kaip pavys susitarti per derybas ir kokia apimtimi mūsų programą bus galima perkelti į Vyriausybės programą. Mes dėl to būsime labai principingi“,- sakė šios kadencijos parlamentaras ir į naują Seimą perrinktas „darbietis“ A. Mazuronis.

Jis nesuteikia reikšmės tam, kad būsimoje koalicijoje „darbiečių“ mandatai gali tapti „auksiniais“.

„Nežinau, visko gali būti, visi viską spėlioja. Mes tam neteikiame reikšmės, ar tai „auksinės“ akcijos ar „neauksinės“. Iš tiesų tam skiriame nedaug dėmesio, mes susikoncentruojame į antrą rinkimų turą. Turime du kandidatus ir visus partinius, žmogiškuosius resursus skirsime tam, kad padėtume tiems kandidatams kuo alima sėkmingiau pasirodyti antrajame rinkimų ture“,- sakė politikas.
Pasak A. Mazuronio, „darbiečiai“ negalvoja apie galimus ministrų postus naujoje Vyriausybėje.

„Tikrai apie tai negalvojame, nenorime taip toli užbėgant įvykiams už akių. Jau turime pakankamai daug karčios patirties ir suprantame, kad ministro postas labai dažnai atneša ne tik galimybių, bet ir sunkumų. Tai labai realistiškai vertiname. Mums šiaindien svarbiausia yra sėkmingai pasirodyti antrajame rinkimų ture“,- sakė A. Mazuronis.
Spalio 25 d. vyksiančiame antrajame Seimo rinkimų ture dėl parlamentarų mandatų varžysis du „darbiečiai“: Telšių rinkimų apygardoje Valentinas Bukauskas, Nalšios šiaurinėje apygardoje Rimvydas Podolskis.