Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje vykusiame renginyje 14 ministerijų, Lietuvos verslo konfederacijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vadovai paskelbė savo įsteigtų nominacijų savivaldybes – laureates, joms įteikti skulptoriaus Ramūno Almino sukurti autoriniai kūriniai.

Aplinkos ministerijos už mišką mieste apdovanojo Vilniaus miesto savivaldybę, Ekonomikos ir inovacijų ministerija kaip sparčiausiai augančio verslo savivaldybę įvertino Klaipėdos rajoną.

Už palankią investicinę aplinką atsinaujinančios energetikos plėtrai Energetikos ministerija apdovanojimą skyrė Kretingos rajono savivaldybei, Finansų ministerija už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą – Varėnos rajono savivaldybei.

Krašto apsaugos ministerija įvertino glaudų bendradarbiavimą su Radviliškio rajono savivaldybe, o už ryžtą ir iniciatyvas saugant visuomenės sveikatą koronaviruso pandemijos metu Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojo Vilniaus rajono savivaldybę.

Kultūros ministerija labiausiai kultūrą puoselėjančia paskelbė Jonavos rajono savivaldybę, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija už iniciatyvumą, novatoriškas idėjas ir aktyvų dalyvavimą projektuose „Auksinę krivūlę“ įteikė Lazdijų rajono savivaldybei.

Tauragės rajono savivaldybė už draugiškumą aplinkai ir darnaus judumo skatinimą apdovanota Susisiekimo ministerijos. Šiai savivaldybei taip pat atiteko ir Europos Komisijos Lietuvoje įsteigtas apdovanojimas už žaliąsias ambicijas.

Švietimo mokslo ir sporto ministerija „Auksinę krivūlę“ už švietimo pažangą veiksmingai panaudojant išteklius skyrė Mažeikių rajono savivaldybei, Teisingumo ministerija – Švenčionių rajono savivaldybei už smurto artimoje aplinkoje mažinimą, Užsienio reikalų ministerija – Šiaulių miesto savivaldybei už viešosios diplomatijos puoselėjimą, Vidaus reikalų ministerija – Kauno miesto savivaldybei už miesto viziją.

Alytaus rajono savivaldybė pelnė Žemės ūkio ministerijos įsteigtą apdovanojimą už pagalbą žemdirbiams likviduojant gaisro padarinius, Plungės rajono savivaldybė – Lietuvos verslo konfederacijos įsteigtą apdovanojimą už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui įteikė „Auksinės krivūlės“ riterio ženklus – jie atiteko Lazdijų savivaldybės tarybos narei Janinai Ražukienei, Neringos savivaldybės tarybos nariui Vigantui Giedraičiui bei Palangos miesto vicemerui Rimantui Antanui Mikalkėnui.

„Šie metai savivaldai, kaip ir visai valstybei, buvo išbandymų metai. Esu įsitikinęs, kad Lietuvos savivalda sustiprėjo – turėjome ypatingomis sąlygomis priimti ir įgyvendinti įvairiausius sprendimus, nuo kurių priklausė gyventojų gerovė. Kaip niekada jautėme atsakomybę už savo bendruomenes, ir, tikiuosi, įgavome dar daugiau jų pasitikėjimo“, – renginyje kalbėjo M. Sinkevičius.

Vietos savivaldos diena Lietuvoje nuo 2007 metų minima spalio 10-ąją.