Ketvirtadienio vakarą nusprendęs savo valią pareikšti Delfi skaitytojas Vladas susisiekęs su redakcija teigė, kad prie balsavimo punkto Lukiškių aikštėje jo laukė nemalonus akibrokštas.

„Valandą prastovėjau lietuje Lukiškių aikštėje ir darbuotoja pranešė, kad galim skirstytis. Keli žmonės, kurie dirba tuose punktuose visų aptarnauti nesugebės“, – portalui teigė skaitytojas.

Anot skaitytojo, eilėje ketvirtadienio vakarą prie išankstinio balsavimo punkto Lukiškių aikštėje būriavosi apie 300-400 žmonių, o balsavimo punkte darbuojasi 8 asmenys.

Kitų šaltinių teigimu, eilės nusidriekė ir prie kitų išankstinio balsavimo punktų Vilniuje.

Į Lukiškių aikštę atvykusi VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė žiniasklaidai teigė, kad dėl susidariusių eilių balsavimas visuose punktuose pratęstas iki 22 valandos vakaro. Tiesa, ši sąlyga galios tik tiems, kurie į eiles stojo iki 20 valandos vakaro.

Foto: Skaitytojo nuotr.


Anksčiau skelbta, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) trečiosios išankstinio balsavimo dienos duomenimis, renkant naują Seimą jau balsavo 3,09 proc. rinkėjų, tai yra 74 tūkstančiai 537 rinkėjai.

Nors balsavimo vietose matyti nusidriekusios ilgos rinkėjų eilės, kaip, pavyzdžiui, trečiadienio vakarą prie Vilniaus rajono savivaldybės pastato, statistika ypatingo aktyvumo ir itin didelio susidomėjimo išankstiniu balsavimu nerodo.

Rinkėjai neskuba pasinaudoti teise balsuoti iš anksto, nes, palyginti su 2016 metų spalį vykusiais rinkimais į Seimą, tai nėra didelis aktyvumas. Prieš ketverius metus, 2016 metų spalio 7 d. duomenimis, tai yra trečiosios išankstinio balsavimo dienos duomenimis, prie balsadėžių atėjo 5,53 proc. rinkėjų.

Ketvirtadienis - paskutinė diena

Ketvirtadienis yra paskutinė diena, kuomet rinkėjai gali iš anksto pareikšti savo valią Seimo rinkimuose. Balsavimas specialiuosiuose paštuose bei namuose dar bus tęsiamas.

„Šiandien yra paskutinė diena balsuoti iš anksto savivaldybėse, kitose papildomose vietose, ir rinkėjai, kurie rinkimų dieną negalės atvykti į apylinkes, kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti iš anksto“, – BNS sakė Vyriausioji rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Balsuoti yra labai paprasta – su savimi tereikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, rekomenduojama atsinešti savo rašymo priemonę, o balsuoti galima kone 70-yje balsavimo vietų, nepriklausomai nuo to, kur registruota gyvenamoji vieta“, – pažymėjo komisijos vadovė.

Balsavimas išankstinio balsavimo vietose prasideda 7 val. ir truks iki 20 valandos. Rinkėjai valią pareikšti gali bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos. Rinkėjų prašoma ateiti balsuoti su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, turėti savo rašymo priemonę, nepamiršti asmens dokumento.

Neturintiesiems kaukės ar rašiklio, jie bus duodami vietoje. Per šiuos rinkimus balsavimas iš anksto pailgintas – jis vyksta nuo pirmadienio iki ketvirtadienio imtinai.

Anksčiau tam būdavo skirta pora dienų. Be to, įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių negalima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip būdavo anksčiau. Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyksta ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai kviečiami balsuoti kitur.

Vilniuje iš anksto gyventojai be savivaldybės pastato Konstitucijos prospekte gali balsuoti Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre Saulėtekyje, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų Viršuliškėse, Vilniaus rajono savivaldybės pastate Rinktinės gatvėje bei Lukiškių aikštėje.

Trečiadienį Vilniuje, Savanorių pr. 124 esančioje „Park and Ride“ aikštelėje, pradėjo dirbti dar vienas balsavimo punktas, veikiantis drive-in principu. Jame galima balsuoti neišlipus iš automobilio.

Kaune balsavimas vyksta rotušėje ir Kauno kultūros centre Kęstučio gatvėje.

Klaipėdos miesto savivaldybėje balsavimo irgi nebus, jis rengiamas Žvejų rūmuose.

Vilniaus rajono savivaldybė taip pat numačiusi keturias balsavimo vietas: be savo pastato sostinės Rinktinės gatvėje kviečia rinkėjus balsuoti Nemenčinėje, Švenčionių g. 12, Rudaminoje, Vilniaus g. 2 ir Lavoriškėse, Liepos g. 9. Salio 9 ir 10 dienomis bus galima balsuoti namuose. Šiemet balsuoti namuose galės ne tik neįgalieji, vyresni nei 70 metų asmenys, negalintys atvykti į rinkimų apylinkes, bet ir neįgaliuosius slaugantys žmonės, taip pat gyventojai, kuriems nustatytas ar įtariamas koronavirusas ar kurie turėjo izoliuotis dėl kontaktų, kelionių į užsienį. Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.