Nors balsavimo vietose matyti nusidriekusios ilgos rinkėjų eilės, kaip, pavyzdžiui, trečiadienio vakarą prie Vilniaus rajono savivaldybės pastato, statistika ypatingo aktyvumo ir itin didelio susidomėjimo išankstiniu balsavimu nerodo.

Rinkėjai neskuba pasinaudoti teise balsuoti iš anksto, nes, palyginti su 2016 metų spalį vykusiais rinkimais į Seimą, tai nėra didelis aktyvumas. Prieš ketverius metus, 2016 metų spalio 7 d. duomenimis, tai yra trečiosios išankstinio balsavimo dienos duomenimis, prie balsadėžių atėjo 5,53 proc. rinkėjų.

VRK duomenimis, aktyviausi išlieka Kauno Centro-Žaliakalnio rinkimų apygardos rinkėjai. Čia balsavo rekordiškai daug rinkėjų – 7, 32 proc., arba 2 tūkstančiai 770 rinkėjai. Kauno Kalniečių rinkimų apygardos rinkėjai irgi buvo aktyvūs – čia balsavo 5, 13 proc., arba 1 tūkstantis 933 rinkėjai.

Kaip ir pirmosiomis išankstinio balsavimo dienomis, kol kas neskuba dalyvauti Seimo rinkimuose Panerių–Grigiškių rinkimų apygardos rinkėjai. Čia balsavo tik 0,62 proc., arba 202 rinkėjai. Naujosios Vilnios rinkėjai irgi yra pasyvūs, nes čia balsavo tik 250 rinkėjų, tai yra 0,70 proc.

Ketvirtadienį yra paskutinė išankstinio balsavimo diena. Balsavimas tęsis iki 20 val.

Rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti asmeninį rašiklį.
Ketvirtadienį ir penktadienį taip pat gali balsuoti ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose esantys rinkėjai.

Spalio 9 d. prasidės balsavimas namuose.

Naują Seimą Lietuva rinks šių metų spalio 11 d.