Tai šalies vadovas sakė atvykęs į ES viršūnių susitikimą Briuselyje, kur vadovai ketina aptarti galimą reakciją į A. Navalno apnuodijimą.

„Aš esu dialogo šalininkas – dialogas visada geriau už peštynes, tačiau dialogas turi būti grįstas sąžiningomis taisyklėmis“, – Briuselyje ketvirtadienį sakė šalies vadovas, priminęs, kad šį klausimą neseniai aptarė su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu per jo vizitą Vilniuje.

G. Nausėda teigė, kad galvodamas apie Rusijos opozicionieriaus A. Navalno apnuodijimą prisimena ir Anos Politkovskajos, Boriso Nemcovo ir Vladimiro Kara-Murzos istorijas.

„Galvodamas tokias bylas kaip A. Navalno apnuodijimas, turiu labai keistą dežavu jausmą – prisimenu A. Politkovskają, B. Nemcovą, V. Kara-Murzą. Šitie vardai parodė, kad šitas režimas nepasiruošęs taikyti demokratinių taisyklių ir naudoja XX amžiaus metodus“, – teigė G. Nausėda.

„Mes to negalime toleruoti“, – pridūrė jis.

Tikisi, kad ES vadovai sutars dėl sankcijų Baltarusijos režimui

G. Nausėda sako tikįs, kad į Europos Sąjungos viršūnių susitikimą ketvirtadienį susirinkę lyderiai susitars dėl sankcijų Aliaksandro Lukašenkos režimui Baltarusijoje.

„Tikiuosi, kad šiandien mes rasime principinį sprendimą dėl sankcijų Baltarusijos režimui“, – Briuselyje kalbėjo šalies vadovas.

„A. Lukašenkos režimas nėra pasiruošęs bendradarbiauti ir rasti būdų, kaip atkurti dialogą su visuomene. Dėl to ES turi daryti kur kas daugiau nei padarė anksčiau“, – sakė G. Nausėda.

„Nuo rugpjūčio 19 dienos vykusio Europos Vadovų Tarybos susitikimo praėjo pusantro mėnesio, tačiau kol kas mes dar neturime sankcijų sąrašo“, – pridūrė jis.

Lietuvos prezidentas taip pat pabrėžė, kad ES turi svarstyti labiau atverti savo rinką Baltarusijai, iš valdžios pasitraukus A. Lukašenkai.

„Baltarusijos visuomenei mes turime užtikrinti, kad esame pasiruošę būti su jais, palengvinti Baltarusijos ekonomiką ir duoti efektyvesnį priėmimą prie Europos rinkos, pagerinti priėmimą prie finansinių resursų ir pratęsti bevizį režimą Baltarusijos piliečiams“, – teigė šalies vadovas.

Jis teigė, kad tai galima padaryti tik Baltarusijoje atkūrus demokratinę sistemą ir užtikrinus, kad visuomenė yra laisva.

G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad nei Rusija, nei kitos šalys neturėtų kištis į vidines Baltarusijos problemas.