Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė įsakymą dėl šių stipendijų skyrimo.

Iš 20 signatarų stipendijų 12 skiriama didžiausius konkursinius balus surinkusiems pirmakursiams, nusprendusiems studijuoti universitetuose, aštuonios stipendijos – įstojusiems į kolegijas, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Daugiausia – keturias – stipendijas gaus Vilniaus universiteto pirmakursiai, trys skirtos pasirinkusiesiems studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, dvi – Vytauto Didžiojo universitete, po vieną atiteks ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto pirmakursiams.

Trys signatarų stipendijos skirtos Vilniaus kolegijos pirmakursiams, po vieną gaus šiemet įstojusieji į Kauno, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos, Marijampolės, Utenos ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijas.

Vyriausybė signatarų stipendijas įsteigė 2018 metais, siekdama pagerbti 1918-ųjų vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų atminimą ir paskatinti geriausius Lietuvos abiturientus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Signatarų stipendijos dydis – 190 eurų kas mėnesį nuo pirmo kurso iki studijų pabaigos.