„Reikėtų atsisukti televizijos kanalą į kovo-vasario mėnesį arba internete pasižiūrėti nuotraukas iš tų valstybių, kurios, švelniai tariant, nelabai sėkmingai tvarkėsi pradžioje, ir pamatyti, ką reikėjo daryti tuo metu, kai buvo sporto salės arba kitos nepritaikytos patalpos įrenginėjamos kaip ligoninės“, – „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.

Premjeras sako, kad matematinėms prognozėms dėl koronaviruso pasiteisinus, Lietuvoje vietų ligoninėse pritrūktų. Todėl, pasak jo, ir buvo priimtas sprendimas įsigyti pripučiamas palapines-ligonines.

„Mes turime pakankamai daug ligoninių vietų, kalbant ir apie tas penkias atramines ligonines COVID-19, yra rezervinės numatytos ir trečio lygio. Tačiau bet kokiu atveju, jeigu tai būtų tie skaičiai, kurie yra prognozuojami, o matematinės prognozės rodė labai nepalankią situaciją, tai ligoninių tiesiog trūktų“, – sakė Vyriausybės vadovas.

„Tai kad nereikėtų vėlgi kur nors „Litexpo“ parodų centre įrenginėti ligonines, tiesiog mes turime būti pasiruošę. Ir tai susiję ne tik su šiuo virusu. Mes turime ir kitus įvairius grėsmės šaltinius, tą patį Astravo monstrą, kuris šalia stovi“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis pripažįsta, kad prieš koronaviruso krizę Lietuva siekė užtikrinti visus minimalius civilinės saugos reikalavimus, tačiau manė, kad sukaupto saugos priemonių rezervo niekada neprireiks.

„Jeigu neprireiks, tai yra būtinas reikalingumas, kurį sukaupi, viskas tvarkoje, bet jo neprireiks. O pasirodo, kad vieną dieną prireikė. O tada pamatėme, kad kai prireikia kažkokių (didesnių – ELTA) apimčių, (...) tada prasideda staigūs pirkimai, o tie staigūs pirkimai po to vėlgi sukelia įvairias interpretacijas“, – kalbėjo premjeras.

„Palapinių-ligoninių paskirtis yra būtent tokioms ekstremalioms situacijoms teikti įvairiausią pagalbą ir ji valstybei reikalinga“, – patikino jis.

Portalas LRT pranešė, kad Vyriausybė skyrė per milijoną eurų laikinosioms ligoninėms-palapinėms įrengti. Taip pat pranešama, kad tokio tipo ligoninės, kurių planuojama įsigyti apie 70, būtų įkurdintos pripučiamose palapinėse su visa būtina infrastruktūra.