Reklaminius stendus su V. Sinkevičiumi ir L. Savicku, kuriuose rašoma „Geriausias kandidatas Šeškinei!“, galima išvysti Vilniuje.

„Taip, turiu sutikimą“, – BNS sakė V. Sinkevičius.

Europos Komisijos narių elgesio kodeksas numato reikalavimą, kad eurokomisarai gali dalyvauti nacionalinėje politikoje kaip partijų nariai ar kaip kiti socialiniai partneriai, įskaitant ir nacionalines rinkimų kampanijas, jei tai netrukdo jų galimybėms eiti pareigas EK ir jei jie apie tai informuoja komisijos vadovą.

Prievolė laikinai nusišalinti nuo pareigų numatyta tik tuo atveju, jei eurokomisaras pats tiesiogiai dalyvauja rinkimuose ar prisiima aktyvų vaidmenį rinkimų kampanijoje.

Visais kitais atvejais, jei nevyksta politinė kampanija, numatyta, kad EK nariai privalo susilaikyti nuo viešų politinių pareiškimų.

V. Sinkevičiaus atstovas spaudai Egidijus Jurgelionis BNS nurodė, kad EK vadovės Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) sutikimą dalyvauti nacionalinėje rinkiminėje kampanijoje gavo rugsėjo pradžioje.

„Kaip numatyta Komisijos narių elgesio kodekse, komisaras yra informavęs Europos Komisijos pirmininkę ir rugsėjo 4 dieną yra gavęs pirmininkės atsakymą, kad gali būti politinės kampanijos dalimi. Komisaras neplanuoja dalyvauti debatuose ar rinkimų laidose“, – teigė jis.

EK atstovybė patvirtino, kad ši informacija teisinga.

V. Sinkevičius dėl pareigų EK yra suspendavęs narystę LVŽS, anksčiau yra vadovavęs partijos Vilniaus skyriui.