Savivaldybės taryba penktadienį spręs dėl Bukiškio bendrabučio perėmimo iš Turto banko. Čia planuojama įrengti 38 socialinius būstus.

Bendruomenė dėl to rengia protestą prie savivaldybės, piktindamiesi, kad norima įkurti „nepasiturinčiųjų getą“.

„Vilniuje yra ne vienas rajonas, pavyzdžiui, Pilaitė, kur, akivaizdu, kad didelė koncentracija tam tikrų socialinių problemų turinčių žmonių, nesprendžia problemų, net atvirkščiai – jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą“, – viešame laiške teigia bendruomenė.

Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska BNS teigė, kad sprendimai dėl mokyklai anksčiau priklausiusio bendrabučio suplanuoti seniai, rajone itin trūkstant socialinių būstų, ypač vieno-dviejų kambarių, nes čia vyrauja nuosavi namai. Pasak jos, iš viso socialinio būsto laukia apie 200 šeimų.

„Vakar buvo raštų, Seimo narių susidomėjimo, patys bukiškėnai įvardija, kad bus getas padarytas, kažkokie narkomanai – juk socialinio būsto eilėse laukia tie patys Vilniaus rajono gyventojai, kurie galbūt negali už nuosavas lėšas įsigyti būsto, kažkas negali gauti paskolos. Taip, yra buvusių našlaičių, kurie užaugo globos namuose – taip, kontingentas yra įvairialypis, yra ir daugiavaikių šeimų. Bet tai nėra narkomanai ar dar kas nors“, – tikino ji.

Anot administracijos direktorės, savivaldybė stato ar planuoja įrengti ir daugiau socialinių būstų, pavyzdžiui, statomame name Nemenčinėje, projektuojamame name Mickūnuose.

„Tai nėra socialinės globos, nakvynės namai. Tai – žmonės“, – pridūrė L. Kotlovska.