„Kol kas niekas nesikeičia. Yra planuojama minimaliai mažinti rizikas ir daryti viską, kad piliečiai būtų saugūs“, – BNS antradienį sakė ministras.

Jis tai teigė po Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos posėdžio, kur buvo aptarta vakcinos nuo koronaviruso įsigijimo strategija.

„Aptarėme visas grėsmes ir detales, kokią strategiją Lietuva turėtų priimti, kaip ji turėtų elgtis“, – teigė A. Veryga.

Jis taip pat tvirtino detaliau negalintis komentuoti planuojamo pirkimo ir jo rizikų, šiuos komentarus, anot ministro, trečiadienį pateiks premjeras Saulius Skvernelis.

„Aš negaliu komentuot, mes sutarėme, kad premjeras tuos komentarus duos rytoj po posėdžio“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Detaliau susitikimo turinio nekomentavo ir finansų ministras Vilius Šapoka bei Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis.

Vakcinų nuo koronaviruso klausimą Vyriausybė ketina svarstyti trečiadienio posėdyje.

A. Verygos teigimu, kalbama apie vakcinų pirkimą iš septynių gamintojų, nors Europos Komisija pasirašiusi sutartį su Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos bendrove „AstraZeneca“.

Premjeras ir sveikatos apsaugos ministras sako, kad jeigu būtų įrodyta, jog visos vakcinos saugios ir veiksmingos, maksimaliai Lietuvai jų įsigijimui gali prireikti daugiau nei 100 mln. eurų, tačiau kaina gali ir mažėti.

Vyriausybės vadovo S. Skvernelio teigimu, mokėti už vakcinas gali reikėti jau nuo šių metų pabaigos iki kitų metų trečio ketvirčio.

Skaičiuojama, kad skiepytis Lietuvoje norės apie 70 proc. gyventojų, taip pat svarstoma bendradarbiauti su kitomis valstybėmis ir dalytis vakcina, kad nereikėtų jos išmesti, jeigu didesnė dalis žmonių atsisakyti skiepytis.