R. Karbauskio įsitikinimu, jau tris metus yra brandinamas ir nuo opozicinių partijų narių slepiamas planas, formuoti konservatorių ir socialdemokratų koaliciją. Šias mintis politikas žurnalistams išdėstė po antradienį vykusio koalicijos tarybos posėdžio, kuriame, šalia COVID-19 vakcinos įsigijimo, aptartas ir esą pasirodžiusios informacijos, kad socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas planuoja LVŽS bei socialdemokratų partijų koaliciją, klausimas.

„Mes gavome informaciją iš LSDP prezidiumo narių apie tai, kad partijos pirmininkas Paluckas sako, kad yra deramasi ir šnekamasi su Valstiečių ir žaliųjų sąjungą apie galimą koaliciją po rinkimų. Aš turiu pareikšti, kad tai yra melas. Niekada per 3 metus Gintautas Paluckas nei su manimi, nei su Sauliumi Skverneliu, nei su vienu ar kitu mūsų koalicijos atstovu nėra šnekėjęs apie galimas koalicijas – niekada“, – pareiškė R. Karbauskis.

Priešingai, tęsė politikas, socialdemokratai, jo įsitikinimu, kone visą dabartinio Seimo kadenciją planuoja darbą su Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD).

„Situacija per trejus metus nepasikeitė dėl to, kad projektas, kuris dabar ruošiamas įgyvendinti – koalicija tarp socialdemokratų ir konservatorių, o mes tuo esame įsitikinę – jis yra sukurtas prieš trejus metus, kada bandyta Socialdemokratų partiją išvesti iš Seimo ir iš valdančiosios koalicijos. Tokiu atveju būtų buvę išankstiniai rinkimai, galbūt net kitos koalicijos. Toks buvo projektas, kuriame dalyvavo konservatoriai ir, žinoma, prezidentė Grybauskaitė. Taip pat ir Paluckas. Visgi aš esu įsitikinęs, kad partija apie tai nieko nežinojo tada, nežino ir dabar“, – teigė politikas.

Anot jo, sprendžiant iš darbo Seime, konservatorių politikus labai sunku atskirti nuo socialdemokratų. R. Karbauskis pastebi, kad abiejų politinių jėgų nariai sutartinai balsuoja prieš valdančiųjų inicijuojamus projektus.

„Žiūrint į tai, kaip elgiasi LSDP frakcija Seime, yra visiškai akivaizdu, kad jie yra kartu su konservatoriais. Jeigu šiandien būtų galima šnekėti apie tai, ar mes atskirtume, kuo skiriasi socialdemokratas Seime nuo konservatoriaus – tai mes neatskirtume. Jie balsuoja visada taip pat, visada prieš mūsų sprendimus. Jie veikia kaip viena politinė jėga“, – samprotavo „valstietis“