„Komisijai bus pateikta visa susijusi informacija dėl vakcinų ir priimti siūlymai Vyriausybei, kaip reikėtų elgtis įsigyjant vakcinas ir užtikrinant tinkamą diversifikaciją, pasirenkant tą modelį, kuris atrodo priimtiniausias pagal Europos Komisijos mechanizmą“, – BNS sakė premjero patarėjas Arnoldas Pikžirnis.

Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijai vadovauja premjeras, jai priklauso krašto apsaugos, ūkio, užsienio reikalų, vidaus reikalų ministrai, Valstybės saugumo departamento direktorius, prezidento nacionalinio saugumo grupės vyriausiasis patarėjas, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius, Vyriausybės kancleris.

Į antradienio posėdį kviestas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Komisija teikia Vyriausybei siūlymus dėl svarbiausių šalies nacionalinio saugumo klausimų.

Prieš Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos posėdį Seime vakcinų įsigijimo taktiką ir strategiją aptars valdančiųjų partijų Koalicijos taryba.

„Apmaudu, kad vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo klausimas, tikrai svarbus valstybės saugumui, jos raidai ir netgi sakyčiau – valstybės ateičiai, Prezidentūros sprendimu net nepateko į Valstybės gynimo tarybą, o prezidento patarėjai, vengdami atsakomybės, net nesusipažino su jiems Vyriausybės persiųstais dokumentais“, – teigė Koalicijos tarybai vadovaujantis R. Karbauskis.

„Net tada, kai valstybės vadovas apsisprendžia likti nuošalyje, mes to sau leisti negalime – prisiimsime atsakomybę ir dar kartą įrodysime, kad esame valdžia, kuri nebijo diskutuoti sudėtingais klausimais ir kritiniu momentu, pandemijos metu, operatyviai priimti sprendimus“, – pridūrė jis.

Koalicijos taryba aptars Lietuvos dalyvavimą Europos Komisijos organizuojamame vakcinos nuo COVID-19 pirkime.

Planuojama išklausyti premjero S. Skvernelio ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos informaciją.

Praėjusią savaitę Prezidentūra atmetė S. Skvernelio iniciatyvą sušaukti Valstybės gynimo tarybą dėl koronaviruso vakcinos pirkimų. Pasak jos, COVID-19 vakcinos pirkimo proceso organizavimas yra „itin svarbus visuomenės sveikatos užtikrinimo klausimas, už kurį yra tiesiogiai ir asmeniškai atsakingas sveikatos apsaugos ministras“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis taip pat pranešė, kad Koalicijos taryba apsikeis nuomonėmis „dėl viešumoje skleidžiamos klaidinančios informacijos, jog Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas esą po Seimo rinkimų aktyviai planuoja LVŽS bei socialdemokratų partijų koaliciją ir yra ėmęsis tam būtinų veiksmų“.

„Koalicijos tarybos pirmininkas pažymi, jog nė viena iš koaliciją sudarančių partijų nėra šiuo klausimu diskutavusi apie tai su G. Palucku, juo labiau – nėra sulaukusi jokios iniciatyvos“, – teigiama pranešime.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.