Palangos reabilitacijos centro „Palangos Linas“ direktorius Algirdas Jonaitis laidoje „Delfi diena“ sako, kad po savaitės pabaigoje nustatytų koronaviruso atvejų daugiau naujų atvejų nėra nustatyta.

„Atsivežėme du infekuotus žmones, penktadienį vakare juos pasiėmė, išsivežė Šiaulių visuomenės sveikatos centro organizuotas transportas ir dabar po penktadienio patikrinimo kol kas pas mus atvejų nėra“, – laidoje sakė direktorius.

Paklausus, kaip į tokią naujieną reagavo kiti asmenys, direktorius tikino, kad reakcijų ir nuomonių būta įvairių.

„Visaip reagavo. Nepasakyčiau, kad buvo kokia nors isterija ar panika, ar žmonės nesuprato – visi suprato, kas nutiko, tapo drausmingesni. Jau ketvirtadienio vakare sužinojome, tai penktadienį per pusryčius jau vežėme į kambarius, visos procedūros iš karto buvo nutrauktos. Penktadienį išsiaiškinome kontaktinius žmones, o tie, kurie neturėjo nieko bendro, galėjo judėti po reabilitacijos centrą, judėti lauke, bet nemaitinome. O procedūrų dar nėra ir šiandien. Aišku, galbūt žmonės nelabai patenkinti, kad jų nėra, bet mes nusprendėme, kad taip geriau, nes žmonės nesibūriuos, nors tai sukontroliuoti yra sunku.“

Pašnekovas tikino, kad kitą savaitę, jeigu nebus naujų atvejų, bus dirbama įprastu ritmu.

„Mes šią savaitę daugiau nieko ir nepriimame, dar nenorime, dar šios savaitės viduryje išaiškės, dar savaitės viduryje darysime didelį testavimą mūsų darbuotojams ir jau po šito, jeigu pacientams nebus jokių požymių, mūsų darbuotojams irgi bus neigiami, kitą savaitę priiminėsime žmonės ir dirbsime įprastu ritmu.“

Paklausus, kokios darbuotojų nuotaikos, direktorius tikino, kad visi reaguoja į situaciją adekvačiai.

„Dabar dirba tik budintieji, kadangi procedūros nevyksta, tvarkosi savo kabinetuose ir nieko, viskas yra gerai. Nėra panikos, neadekvačių reagavimų ir panašiai.“

Visgi laidoje direktorius pripažino, kad buvo ir nemažai žmonių, kurie, sužinoję apie koronavirusu sergančius žmones, iš karto išvažiavo.

Šiuo metu išsiaiškinta, kad kontaktą su užsikrėtusiais radviliškiečiais turėjo apie 10 pacientų ir kiek daugiau „Palangos lino“ darbuotojų. Visi turėję kontaktą darbuotojai jau yra saviizoliacijoje. Tai, kad koronavirusas nustatytas Palangos reabilitacijos centro „Palangos linas“ pacientams, penktadienio vakarą patvirtino Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Primename, kad pirmieji du COVID-19 atvejai Radviliškio ligoninėje nustatyti dar antradienį: susirgo darbuotojas ir pacientas. Kuris pirmasis užsikrėtė ir iš kur infekcija atkeliavo, kol kas duomenų nėra. Šiuo metu turimais duomenimis, patvirtintas 23-ims Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientams bei 8 darbuotojams, iš kurių du dirba Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje. Izoliuoti visi Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai. Taip pat izoliuoti 37 darbuotojai, dirbantys Slaugos ir palaikomojo gydymo bei Priėmimo – skubios pagalbos skyriuose.