Didžiausias sergamumas – Radviliškyje

Didžiausias fiksuojamas sergamumas yra Radviliškio rajone, sergamumas ten – 201,8 atvejų 100 tūkstančių gyventojų per paskutines dvi savaites.

Kaip antradieį skelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), keturi nauji atvejai patvirtinti Radviliškio ligoninėje. Susirgimas nustatytas dviem darbuotojams ir dviem pacientams – vienam iš jų koronavirusinė infekcija patvirtinta po mirties. Su šiuo protrūkiu iš viso siejami 67 atvejai.

Sudėtinga situacija ir Raseiniuose

Ne daug nuo Radviliškio rajono atsilieka ir Raseinių rajonas – sergamumas ten 188,6 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

NVSC duomenimis, Kauno apskrityje, Raseinių rajone, vienas atvejis nustatytas Raseinių policijos komisariato darbuotojui. Su šiuo protrūkiu jau yra siejami iš viso 32 atvejai. Be to, du atvejai užfiksuoti ir Raseinių savivaldybės administracijos darbuotojams.

Raseiniuose lopšelyje–darželyje „Saulutė“ susirgimas patvirtintas darbuotojui. Tai antrasis užsikrėtimo atvejis įstaigoje, tačiau jie tarpusavyje nėra susiję. Čia iš viso izoliuota 13 asmenų.

Taip pat Raseiniuose „Šaltinio“ progimnazijoje koronavirusas nustatytas mokiniui. Dėl turėto sąlyčio su sergančiuoju jis buvo izoliacijoje, kontaktinių asmenų nenustatyta. Iš viso šioje ugdymo įstaigoje patvirtinti trys atvejai – jie tarpusavyje nėra susiję.

Infekcine liga užsikrėtė vienas Raseinių ligoninės konsultacinės poliklinikos darbuotojas ir vienas Kauno GMP stoties darbuotojas.

Šiauliuose – židinys siuvimo įmonėje

Šiaulių mieste šiuo metu fiksuojamas sergamumas beveik siekia 80,8 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų, sergamumas čia – 77,8.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika antradienįpaskelbė apie padėtį Neurologijos skyriuje, kuriame užfiksuota 11 koronaviruso atvejų.

„Ne paslaptis, kad nuo rugsėjo pradžios prasidėjo tikrai didelis infekcijos plitimas įvairiose įstaigose, organizacijose, įmonėse. Tai palietė ne vieną sektorių, palietė, deja, labai daug visuomenės gyvenimo sričių. Žinoma, mes su nerimu žiūrėjome į tai, kas vyksta, ir turbūt galima sakyti, kad tik laiko klausimas buvo, kada atsitiks kokia bėda ir mūsų gydymo įstaigoje“, – antradienį Šiauliuose sakė R. Mažeika.

Jis teigė, kad ši situacija kelia nerimą, nes pirmasis atliktas testas pacientei infekcijos neparodė.

Be to, naujas užsikrėtimo atvejis praėjusią parą patvirtintas Šiaulių pramoninių prekių parduotuvės „Senukai“ sandėlio darbuotojui. Čia iš viso užfiksuoti du atvejai.

Dar 2 atvejai fiksuoti sekmadienį Šiaulių apskrityje siejami su židiniu siuvimo įmonėje. Vienas asmuo yra darbuotojas, kitas – antrinis kontaktas. Iš viso registruoti 49 susiję COVID–19 ligos atvejai.

Situacija didžiuosiuose šalies miestuose

Koronaviruso situacija valdoma didžiuosiuose šalies miestuose. Pavyzdžiui, Vilniaus mieste sergamumas siekia 32,4 atvejus 100 tūkst. gyventojų, Kaune – 17,6 atvejų, Klaipėdoje – 20,1, Panevėžyje – 19,8 atvejų.