„Matau skirtingus signalus, kuriuos siunčia valdžia – viena vertus, premjeras Skvernelis aiškina, kad COVID-19 greitųjų testų pirkimas buvo labai didelė sėkmės istorija, bet, kita vertus, kelia klausimą į VGT, kad nekiltų kažkokių interpretacijų, nesusipratimų ir viskas būtų įvykdyta taip, kaip reikia. Tarsi paneigdamas savo argumentus, kuriuos naudoja kitomis situacijomis“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė I. Šimonytė.

Politikės nuomone, valdantieji, prašydami klausimą aptarti VGT, vengia atsakomybės.

„Aš vertinčiau taip pat, kaip ir Prezidentūra – kad tai yra būdas bandyti perkelti atsakomybę į kitus valdžios lygius ir kitus sprendimų priėmėjus“, – teigė I. Šimonytė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra teigęs, kad Prezidentūra ignoruoja Vyriausybės iniciatyvą aptarti atsakomybės klausimus dėl vakcinos nuo COVID-19 įsigijimo Valstybės gynimo taryboje. Savo ruožtu prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Darius Kuliešius atsakė, kad už tai yra atsakingas sveikatos apsaugos ministras A. Veryga. Pasak jo, prezidentas mano, kad būtent ministras privalo savo dėmesį, laiką ir ryžtą skirti tiesioginių pareigų vykdymui, o ne bandymams išvengti atsakomybės.

Tokia Prezidentūros pozicija pasipiktino valdantieji ir premjeras S. Skvernelis.