Tai jis sakė, komentuodamas trečiadienį skaitytą Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen metinę kalbą, kurioje buvo kreiptasi ir į ES valstybes nares.

„ES nepripažįsta Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu, nes rinkimai nebuvo nei sąžiningi, nei laisvi. Komisija jau yra pasiūliusi sankcijas, šiuo metu jos yra nagrinėjamos tarybos darbo grupėje. Čia reikia visų šalių narių pritarimo. Prezidentė (Ursula von del Leyen – ELTA) taip pat pasiuntė šalims narėms signalą, kad, jeigu jūs norite, jog Komisija reaguotų greičiau, reikia keisti sprendimų priėmimą dėl tokių klausimų užsienio politikoje – kad užtektų kvalifikuotos daugumos“, – ketvirtadienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė V. Sinkevičius.

Jo teigimu, Baltarusijai Europa yra pasiūliusi, kaip galima būtų spręsti krizę šalyje.

„Jeigu padėtis toliau blogės, bus numatytos papildomos sankcijos, tačiau EK ragina Baltarusijos valdžią ieškoti pirmiausia dialogo ir išeities iš krizės. Pavyzdžiui, ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos – ELTA) pirmininko pasiūlymas apsilankyti Minske, pradėti dialogą – tai būtų pirmas žingsnis.

Logiška, kad tas žingsnis vestų į naujus rinkimus, jau prižiūrimus ESBO. Manau, kad tai būtų geriausias sprendimas“, – sakė eurokomisaras.

Vis dėlto, pasak V. Sinkevičiaus, Rusijos parama Baltarusijai sunkina „bet kokį dialogą“.