„Tokias Rusijos kuriamas istorijas girdime jau šešerius metus - nuo Maidano Kijeve laiko. Abejojame ar tokių teiginių autoriai ir patys tuo tiki“, – teigia Lietuvos URM.

Lietuvos diplomatinė tarnyba pabrėžė, kad būtent pati Rusija aktyviai kišasi į kaimyninių šalių vidaus reikalus.

„Kol kas pasaulis yra matę tik “žaliuosius žmogeliukus” ir „nepriklausomus“ žurnalistus siunčiamus dirbti į Baltarusijos TV vietoj atsisakiusiųjų dirbti režimui“, – teigia ministerija.

Šį komentarą Lietuvos URM paskelbė, BNS paprašius pakomentuoti Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos direktoriaus Sergejaus Naryškino teiginius, esą JAV per nevyriausybines organizacijas rengė baltarusių protestuotojus Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje.

„Įvykiuose Baltarusijoje aiškiai atsekamas vakarietiškas pėdsakas. Protesto akcijos nuo pat pradžių yra gerai organizuotos ir koordinuojamos iš užsienio“, – sakoma Užsienio žvalgybos tarnybos pranešime spaudai.

„Pažymėtina, kad Vakarai pradėjo rengti protestus dar gerokai prieš rinkimus. Vien JAV nuo 2019-ųjų iki 2020-ųjų pradžios per įvairias NVO skyrė apie 20 mln. dolerių antivyriausybiniams protestams organizuoti“, – tvirtino S. Naryškinas.

Jis sakė, kad šie pinigai buvo panaudoti „nepriklausomų tinklaraštininkų“ ir informacinių paskyrų socialiniuose tinkluose kūrimui, aktyvistų paruošimui protestams.

„Perspektyviausi iš jų buvo apmokyti užsienyje, visų pirma Lenkijoje, Lietuvoje ir Ukrainoje, kur su jais dirbo patyrę amerikiečių instruktoriai „nesmurtinių protestų“ specialistai, sakė S. Naryškinas. Jį citavo „Interfax“ agentūra.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka savo ruožtu apkaltino JAV, Lietuvą, Lenkiją, Čekiją ir Ukrainą ketinant sunaikinti jo šalį.

„Dabar galime atsigręžti atgal ir detaliai išanalizuoti visus mūsų šalies sunaikinimo scenarijaus etapus, kurių, laimei, neleidome ir neleisime įgyvendinti“, – kalbėjo jis.

A. Lukašenką cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Pasak jo, „etapinė šalies įvykių analizė atskleidžia tikruosius išorinių veikėjų – net ne Baltarusijos oponentų, bet agresorių – ketinimus ir taktiką“; jie esą „pastaruosius dešimt metų skrupulingai ruošėsi dabarčiai“.

„Norėdami iškart nuplėšti visas kaukes, išvardinsime šiuos žaidėjus. Pasaulinių centrų lygmenyje tai visų pirma yra Jungtinės Amerikos Valstijos, tiksliau, jų lėšų tinklas vadinamajai demokratijai paremti. Europos žemyne ​​veikė Amerikos palydovės: Lenkija, Lietuva, Čekija ir, deja, mūsų Ukraina“, – teigė A. Lukašenka.

Pasak jo, kiekviena iš šių šalių atliko savo vaidmenį: „Čekija ilgą laiką buvo išteklių centras, Lenkija – iš pradžių kaip žiniasklaidos kanalų („Belsat“ ,„Nexta“ ir kt.) inkubatorius, o vėliau – kaip alternatyvių įstaigų tremtyje platforma.“

„Baltarusijos atominės elektrinės klausimo įskaudinta Lietuva – Baltarusijos ir Europos santykių taranas. Ukraina, nepaisant mūsų nuolatinės paramos (pavyzdžiui, teritorinio vientisumo ir kitais klausimais), priešingai mūsų santykių dvasiai, tapo politinių provokacijų priešakiniu postu“, – pridūrė A. Lukašenka.

„Taigi mes aiškiai matome šio proceso subjektus, jų vadovus ir bendrininkus. Organizatorių taktika buvo paremta klasikiniu Amerikos spalvotųjų revoliucijų vadovėliu. Tai visiems gerai žinomas Gene'as Sharpas (Džinas Šarpas)", – sakė jis

Baltarusijoje daugiau kaip mėnesį tęsiasi masiniai protestai prieš prezidento rinkimų rezultatų klastojimą ir teisėsaugos smurtą prieš taikius demonstrantus.