VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė LRT televizijai sako, kad pačių komisijos narių turėtų užtekti, neabejojama ir dėl stebėtojų gausos.

„Bet norėtumėme atkreipti dėmesį į tai, kad rinkimų komisijoms bus reikalingi savanoriai, tai yra asmenys, kurie padėtų nukreipti rinkėjus, padėtų rinkėjams išlaikyti saugų atstumą, galbūt neįgaliesiems padėtų tam tikrais atvejais. Tie savanoriai, pagal mūsų specialią tvarką rinkimų organizavimo COVID 19 pandemijos metu yra tikra labai pageidautini – tai būtų ir iš viešojo, ir iš privataus sektoriaus, nevyriausybinio, privačių organizacijų“, – sakė ji.

„Galbūt šauliai girdi ir galėtų atsiliepti – tai būtų labai svarbi pagalba. Tikimės, kad tų žmonių dėka mums pavyktų sukontroliuoti žmonių srautus, išvengti maišymosi“, – tvirtino L. Matjošaitytė.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Siekiant laikytis saugumo dėl plintančio koronaviruso ir tolygiau paskirstyti rinkėjų srautus, VRK šią savaitę nusprendė pailginti išankstinį balsavimą savivaldybėse – jis vyks ne kaip įprasta dvi, o keturias dienas, taip pat valanda ilgėja ir komisijų darbo laikas – balsuoti žmonės galės nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.