Septyni nauji atvejai siejami su siuvimo įmone „Interscalit“, iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 28 COVID-19 atvejai. Šeši nauji atvejai užregistruoti įmonėje „Comco“. NVSC informuoja, kad įmonės veikla sustabdyta. Šiuo metu turimais duomenimis, sąsajų tarp atvejų, patvirtintų dviejose siuvimo įmonėse, nenustatytos.

Trys nauji atvejai Tauragės apskrityje siejami su protrūkiu Kęstučio batalione. Naujausiais NVSC duomenimis, iš viso su šiuo židiniu siejamas 41 COVID-19 atvejis.

Vilniaus apskrityje, Švenčionių rajone, patvirtintas dar vienas atvejis, siejamas su įmone „Intersurgical“. Vertinama, kad su šiuo protrūkiu dabar siejami 48 atvejai.

Be to, dar 13 asmenų užsikrėtė po kontakto su žmonėmis, kuriems liga patvirtinta anksčiau. Iš jų du atvejai užfiksuoti dviejose Vilniaus miesto mokyklose – Martyno Mažvydo ir Gabijos progimnazijose. Vienu atveju nustatyti 37, kitu – 38 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.

Apie šiuos susirgimus visuomenės sveikatos specialistai informavo dar ketvirtadienį.

NVSC teigimu, kol kas nežinoma, kaip užsikrėtė 12 žmonių.

Be to, per praėjusią parą patvirtinti du įvežtiniai atvejai.

Vienas įvežtinis atvejis patvirtintas Klaipėdos apskrityje asmeniui, kuris į Lietuvą atvyko iš Ukrainos, antrasis užregistruotas Telšių apskrityje. COVID-19 patvirtinta asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Prancūzijos.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 3243 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1095 asmenys, 2049 – pasveiko.

Populiacijos tyrime dėl COVID-19 dalyvavo 3 tūkst. žmonių

Populiacijos tyrime dėl persirgimo koronavirusu dalyvavo perpus mažiau žmonių, nei planuota, – 3 tūkstančiai, sako tyrimą vykdęs mokslininkas.

„Iš tikrųjų sulaukėme mažiau žmonių, matyt, keletas veiksnių tą nulėmė. Mes iš viso ištyrėme 3 tūkst. 87 žmones“, – LRT radijui penktadienio rytą sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas.

Kvietimai buvo išsiųsti 13 tūkst. žmonių, planuota ištirti 6,5 tūkstančio.

„Perpus mažiau nei tai, ką mes planavome tyrimo pradžioje“, – konstatavo profesorius.

Vis dėlto, pasak jo, duomenų analizę pavyks atlikti kokybiškai, trūkumų dėl menkesnio aktyvumo neturėtų būti.

Preliminarūs tyrimo duomenys kol kas neatskleidžiami, tačiau, pasak M. Stankūno, galima pasakyti, jog Lietuvoje koronavirusu sirgo mažiau nei 3 procentai populiacijos.

„Kai buvo pati tyrimo pradžia, mes, mokslininkai, kurie dalyvavome šiame tyrime, pabandėme pasvarstyti, koks galėtų būti tas paplitimas, kiek žmonių galėtų būti persirgę. Prognozavome, kad tas skaičius neturėtų siekti 3 proc. populiacijos. (...) Galiu atskleisti, kad tikrai mes 3 procentų nė viename iš tų rajonų neviršijome“, – sakė jis.

„Tai reiškia, kad Lietuvoje tikrai mažiau nei 3 procentai populiacijos serga“, – pridūrė LSMU profesorius.

Aktyviausi buvo Ukmergės, Tauragės rajonų gyventojai. Mažiausiai aktyvūs buvo klaipėdiečiai.

Vykdant populiacijos tyrimą pakviestiems savanoriams atlikti serologiniai COVID-19 testai. Jie rodo organizme susidariusius antikūnus. Šių tyrimų metu analizuojamas žmogaus kraujas.

Tirti pradėta rugpjūčio 10 dieną. Imti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų gyventojų mėginiai.