Abu teisėjai yra tapę specialiaisiais liudytojais teisėjų korupcijos byloje, jie prašo būti atleidžiami savo noru. A. Kruopys, taip pat einantis ir Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko pareigas, pasitraukimo motyvuose nurodo ir pablogėjusią sveikatą.

G. Nausėda dėl šių dviejų teisėjų atleidimo prieš savaitę kreipėsi į Teisėjų Tarybą, ši pritarė prezidento teikimui.

Apeliacinio teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkas Algimanas Valantinas BNS teigė, kad teisėjai daugiau motyvų nenurodo, tačiau jis pats pasitraukimą sieja su ikiteisminiu tyrimu.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Kad specialiojo liudytojo statusą turintys teisėjai eina pareigas, paaiškėjo per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį šių metų gegužę, apie tai užsiminė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus.

STT tuomet pranešė, kad iš viso 12 teisėjų yra pateikti įtarimai dėl įvairių nusikalstamų veikų. Jie teismuose nebedirba – dalis atleisti, dalis yra išėję savo noru, o dalis nušalinti nuo pareigų.

Keturiems teisėjams suteiktas specialiojo liudytojo statusas, jie toliau eina pareigas. Specialiojo liudytojo statusą turi ir du buvę teisėjai.

Asmuo gali būti apklausiamas kaip specialusis liudytojas, jeigu byloje yra duomenų apie tai, kad galėjo būti padaryta nusikalstama veika ir tą veiką galėjo padaryti konkretus asmuo, tačiau šių duomenų nėra pakankamai, kad šiam asmeniui būtų suteiktas įtariamojo statusas.

Teisėjų korupcijos byloje įtarimai pateikti daugiau nei 50 asmenų. Tiriama daugiau nei 110 epizodų.