„Matau diskusijas viešumoje ir noriu aiškiai pasakyti: nerimauti dėl pensijų nereikia. Kitais metais jos bus indeksuojamos ir toliau didinamos. Lėšos tam biudžeto projekte bus numatytos“, – feisbuke rašė premjeras.

Šis klausimas buvo aptartas ir antradienį vykusiame šalies vadovo Gitano Nausėdos ir Seimo valdybos susitikime.

Jame buvo kalbama, kad ryškėja nuostatos susijusius su kitų metų biudžetų.

„Prezidentas iškėlė tokį nuogąstavimą, kad Sodros biudžetas, kuris nesurenkamas ir jos rezervas, kuris yra išleistas, turėjo būti skirtas kitų metų pensijų indeksavimui, tų pinigų nėra. Mes iki galo nežinome, skaičiai nėra pateikti, nes ši Vyriausybė atsisakė patekti biudžetą taisymui“, – antradienį prezidentūroje sakė Tėvynės sąjungos lyderis Gabrielius Landsbergis.

Skubūs pasiūlymai

Kaip rašo BNS, valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) Seimui siūlys įstatymo pataisas, kad pensijos būtų indeksuojamos nepaisant ekonomikos smukimo.

Pasak partijos pirmininko Gedimino Kirkilo, tokiems pakeitimams pritaria ir valdantieji „valstiečiai“.

„Siūlysime išimti nuostatą, kuri neleidžia automatiškai indeksuoti (pensijų – BNS), jei nėra BVP augimo. Šita nuostata bus išimta, su valstiečiais yra suderinta, Finansų ministerijai pavesta išimti tą kategorišką nuostatą, kad indeksuojama tik tuo atveju, kai yra augimas. Niekas gi nenumatė, kad bus tokia pandemija ir priėmė tokį įstatymą. Bet dabar visa tai bus išimta, nes kompensacijos būtent dabar yra daug svarbiau nei kitais atvejais“, – spaudos konferencijoje teigė G. Kirkilas.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2019-ųjų laikotarpiu sumažėjo 4 proc. iki 11,6 mlrd. eurų. Per ketvirtį Lietuvos ekonomika sumenko 5,5 procento.

Finansų ministerija birželį prognozavo, kad šalies ekonomika šiemet smuks 7 proc., „Swedbank“ Lietuvai šiais metais prognozavo 6,5 proc. smukimą, SEB – 6,7 proc., Lietuvos bankas – 9,7 proc.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) Lietuvai prognozavo 8,1-10,4 proc. BVP kritimą, Europos Komisija – 7,1 procento.