Sprendimas priimtas vienbalsiai, abu teisėjai posėdyje nedalyvavo.

Portalas delfi.lt skelbė, kad minėti asmenys turi specialiojo liudytojo statusą teisėjų korupcijos byloje.

Kaip posėdyje informavo Teisėjų tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas, teisėjai iš pareigų traukiasi savo noru, A. Kruopys nurodė, jog sprendimą priėmė ir dėl sveikatos problemų.

„Žinote situaciją, kad tiek vienas, tiek kitas teisėjai buvo apklausti apie galimai savo padarytą nusikalstamą veiką, joks kitoks statusas šiems teisėjams byloje nėra atsiradęs. Kalbant apie Aloyzą Kruopį, jo yra sveikata labai pablogėjusi, jis nurodė vieną iš motyvų, kodėl prašosi atleidžiamas, ir sveikatos būklę“, – teigė A. Valantinas.

L. Žukauskas, anot jo, atleidimo aplinkybių nedetalizavo.

„Bet mano manymas, galimas spėjimas, kad ryšium su tuo tyrimu, kuris yra atliekamas, tai lėmė tam tikrą jų sprendimą“, – pridūrė jis.

A. Kruopys yra ne tik Apeliacinio teismo teisėjas, bet ir šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas, Teisėjų tarybos narys.

Tuo metu A. Valantinas taip pat yra ir Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas. BNS jis sakė, kad A. Kruopys šiuo metu turi nedarbingumo pažymą, o L. Žukauskas pirmadienį grįžo į darbą po atostogų. Jis sako nežinantis bylos detalių ir ar teisėjams ketinama pareikšti įtarimus.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Į prokuratūrą su prašymu pateikti informaciją apie specialiojo liudytojo statusą turinčius teisėjus yra kreipęsis A. Valantinas.

Kad tokie teisėjai eina pareigas, paaiškėjo per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį šių metų gegužę, apie tai užsiminė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus.

Specialiųjų tyrimų tarnyba tuomet pranešė, kad iš viso 12 teisėjų yra pateikti įtarimai dėl įvairių nusikalstamų veikų. Jie teismuose nebedirba – dalis atleisti, dalis yra išėję savo noru, o dalis nušalinti nuo pareigų.

Keturiems teisėjams suteiktas specialiojo liudytojo statusas, jie toliau eina pareigas. Specialiojo liudytojo statusą turi ir du buvę teisėjai.

Asmuo gali būti apklausiamas kaip specialusis liudytojas, jeigu byloje yra duomenų apie tai, kad galėjo būti padaryta nusikalstama veika ir tą veiką galėjo padaryti konkretus asmuo, tačiau šių duomenų nėra pakankamai, kad šiam asmeniui būtų suteiktas įtariamojo statusas.

Teisėjų korupcijos byloje įtarimai pateikti daugiau nei 50 asmenų. Tiriama daugiau nei 110 epizodų.