Apie tai pirmadienį pirmasis pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Kaip Delfi informavo Raseinių savivaldybės gydytoja Akvilė Juškienė, koronavirusas patvirtintas darželio darbuotojui.

„Pareigybės kol kas negaliu patvirtinti, žinau, kad serga vienas darbuotojas. Dar savaitgalį darželyje buvo atlikta dezinfekcija patalpų, šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas. Tam tikri asmenys yra saviizoliacijoje. Darželis veikia“, – sakė gydytoja.

Kiek tiksliai asmenų šiuo metu yra saviizoliacijoje, A. Juškienė kol kas negalėjo pasakyti.

Raseinių rajono savivaldybė penktadienį pranešė, kad dar trečiadienį, kai Šaltinio progimnazijos 5c klasės mokinė, kuri turėjo kontaktą su patvirtintu COVID–19 atveju, pasijuto blogai, nuspręsta nuo ketvirtadienio nutraukti šios klasės ugdymo procesą ir dezinfekuoti patalpas.

Atsižvelgiant į galimą riziką (giminystės ryšiai), 3 klasės mokinių ugdymas perkeltas į nuotolinį.

Penktadienį paskelbus, kad Šaltinio progimnazijos 5c klasės mokinei buvo nustatytas teigiamas COVID–19 testas, visiems klasės mokiniams ir mokytojui taikoma saviizoliacija.

Delfi primena, kad Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos pradinukui sekmadienį patvirtintas koronavirusas, visai klasei nuo pirmadienio bus taikomas nuotolinis mokymas.

Sostinės mero Remigijaus Šimašiaus atstovė spaudai Ieva Dirmaitė informavo BNS, kad infekcija nustatyta pirmokui, jis penktadienį nebuvo pamokose, o iš viso nuotoliniu būdu mokysis apie 25 pirmokus.

Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas sekmadienio vakarą feisbuke pranešė, kad pradinukas užsikrėtė nuo savo šeimos nario.

„Užsikrėtė iš šeimos nario ir šeima, tik sužinojusi rezultatus, iš karto izoliavosi “, – teigė vicemeras.

Jo teigimu, mokykla sekmadienį buvo dezinfekuota ir pirmadienį darbą tęs pagal tvarkaraštį, nes vaikai iš skirtingų klasių su užsikrėtusiu vaiku tarpusavyje nekontaktavo.

Lietuvoje kol kas nustatyti 3083 koronaviruso atvejai, infekcija tebeserga 1030 asmenų, 1954 – pasveiko, registruotos 86 mirtys, dar 13 užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.