Teisėjai iš pareigų traukiasi savo noru.

A. Kruopys yra ne tik Apeliacinio teismo teisėjas, bet ir šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas, Teisėjų tarybos narys.

Portalas delfi.lt skelbė, kad minėti asmenys turi specialiojo liudytojo statusą teisėjų korupcijos byloje.

Kaip informavo Lietuvos apeliacinis teismas, teisėjai savo atsistatydinimo nekomentuoja, tačiau A. Kruopys savo pareiškime išėjimą siejo „ir su sveikatos būkle“.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Į prokuratūrą su prašymu pateikti informaciją apie specialiojo liudytojo statusą turinčius teisėjus yra kreipęsis Teisėjų tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas.

Kad tokie teisėjai eina pareigas, paaiškėjo per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį šių metų gegužę, apie tai užsiminė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus.

Specialiųjų tyrimų tarnyba tuomet pranešė, kad iš viso 12 teisėjų yra pateikti įtarimai dėl įvairių nusikalstamų veikų. Jie teismuose nebedirba – dalis atleisti, dalis yra išėję savo noru, o dalis nušalinti nuo pareigų.

Keturiems teisėjams suteiktas specialiojo liudytojo statusas, jie toliau eina pareigas. Specialiojo liudytojo statusą turi ir du buvę teisėjai.

Asmuo gali būti apklausiamas kaip specialusis liudytojas, jeigu byloje yra duomenų apie tai, kad galėjo būti padaryta nusikalstama veika ir tą veiką galėjo padaryti konkretus asmuo, tačiau šių duomenų nėra pakankamai, kad šiam asmeniui būtų suteiktas įtariamojo statusas.

Teisėjų korupcijos byloje įtarimai pateikti daugiau nei 50 asmenų. Tiriama daugiau nei 110 epizodų.