Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) vakar pranešė, kad Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokiniui buvo nustatytas susirgimas COVID–19.

Mokinys pamokose nebuvo. Tačiau vasarą jis stovyklavo su kitais konservatorijos mokiniais, dėl to mokykla ugdymo procesą tęsia mišriu būdu – tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu. Mokykla bendradarbiauja su visuomenės sveikatos specialistais. Dabartiniu epidemiologų vertinimu, mokinys užsikrėtė nuo sergančio šeimos nario. Apie šį atvejį NVSC pranešė rugsėjo 3 d.

Nustatytas koronavirusas Raseinių Šaltinio progimnazijos penktokei. Atsižvelgus į NVSC nurodymą, visa penktokų klasė dėl turtėto aukštos rizikos sąlyčio yra saviizoliacijoje, jiems ugdymas vyksta nuotoliniu būdu. Progimnazijos aplinka dezinfekuota. Pamokos ir toliau vyksta kontaktiniu būdu.

NVSC atkreipia dėmesį, kad šis atvejis į statistiką bus įskaičiuotas rytoj, kaip ir įprasta.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atkreipia dėmesį, kad mokyklos priima tinkamus veiksmus, kaip elgtis, jei mokiniui ar darbuotojui nustatoma COVID–19.

Rekomendacijos:

– Jei mokykla gauna pranešimą iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar padalinio savivaldybėje apie mokiniui ar darbuotojui nustatytą infekciją, bendradarbiauja ir vykdo sveikatos specialistų rekomendacijas. Ar uždaryti visą mokyklą, ar klasę, sprendžia sveikatos specialistai, įvertinę galimas rizikas. Nutraukus kontaktinį mokymą, toliau jis vyksta nuotoliniu būdu, kol visuomenės sveikatos specialistai leidžia grįžti prie įprasto darbo mokykloje.

– Jei vaikui, mokiniui mokykloje pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), jis nedelsiant izoliuojamas mokykloje, apie tai informuojami jo tėvai.

– Darbuotojas, kuriam darbo metu pasireiškia karščiavimas ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai, turi nedelsdamas palikti švietimo įstaigos patalpas ir kreiptis konsultacijos Karštąja linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju.

– Jei mokykla iš darbuotojo, mokinio ar jo tėvų gavo informaciją apie jam nustatytą COVID–19 ligą, apie tai nedelsdama informuoja Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kad būtų nustatyti sąlytį turėję asmenys ir jiems taikoma 14 dienų izoliacija.

– Asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu į švietimo įstaigą atvykti draudžiama. Jie gali mokytis ir dirbti nuotoliniu būdu.