Mes mokomės joje gyventi ir rasti pusiausvyrą tarp saugumo mūsų sveikatai ir emocinės gerovės. Čia ypač svarbus tampa tiesioginis bendravimas ir gyvas mokymasis.

Aš tikiu, kad tas laikotarpis, kurį ištvėrėme pavasarį, suteikė ypač naudingų pamokų. Galėjome įvertinti, koks svarbus kasdienis bendravimas su savo mokytojais ir klasės draugais, ko netenkame, semdamiesi žinių tik per ekraną. Neabejoju, kad tą įvertino tiek tėvai, tiek mokiniai.

Todėl linkiu visiems mokiniams ir studentams visų pirma saugoti save, savo mokytojus bei dėstytojus ir atsakingai laikytis visų mokyklose nustatytų saugumo reikalavimų. Noriu užtikrinti, kad Vyriausybė su epidemiologų ir kitų specialistų pagalba atidžiai stebi situaciją ir nedvejodama reaguos, jei to prireiks.

Mieli mokytojai, dėstytojai, jūsų pats svarbiausias darbas visų pirma yra ugdyti mūsų vaikus, o ne rūpintis, kas ir kokiu atstumu prasilenkė koridoriuje. Turime vadovautis sveiku protu, saugotis, tačiau ne nustumti ugdymo į antrą planą. Reikia nusiteikti, kad greičiausiai atvejų mokyklose bus – jų pasitaiko visur. Tam mūsų sveikatos sistema pasirengusi. O jūsų darbas visada buvo ir bus vesti mūsų vaikus pažinimo keliu.

Įvykiai visame pasaulyje parodė, koks svarbus yra mokslas, kuriuo dabar ir kliaujamės, ieškodami sprendimų, kaip gyventi su virusu. Todėl noriu palinkėti, kad sudėtingos situacijos tik įkvėptų mokinius ir studentus mokytis ir siekti mokslo aukštumų, matant, kokią didelę naudą tai gali visiems atnešti“, – sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime.

Ministras pirmininkas linki gražios, kad ir nedidelės šventės šiandien, ir ypač prasmingų bei saugių mokslo metų