Tai L. Linkevičius sakė penktadienį žurnalistams Berlyne, kur vyksta Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimas, paklaustas apie Rusijos vadovo Vladimiro Putino pažadą suteikti karinę pagalbą Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai.

„Negalime atmesti invazijos galimybės, kuri galbūt bus pridengta sutartiniais įsipareigojimais. Bet mes matome ir žinome, kad karinei intervencijai nėra nei teisinių, nei karinių, nei praktinių priežasčių“, – kalbėjo L. Linkevičius.

ES ministrai Vokietijoje svarsto galimas sankcijas Baltarusijos režimo atstovams, atsakingiems už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

L. Linkevičius sakė asmeniškai manantis, kad į „juodąjį sąrašą“ turėtų būti įtrauktas ir A. Lukašenka, tačiau pridūrė, kad jo kolegos gali turėti kitą nuomonę.

V. Putinas ketvirtadienį pranešė, kad Rusija sudarė teisėsaugos pareigūnų rezervinę grupę, kuri Baltarusijoje būtų dislokuota, jei padėtis pablogėtų.

„Ji nebus naudojama, nebent situacija pradės tapti nebekontroliuojama“, nebent „ekstremistiniai elementai... pradėtų deginti automobilius, namus ir bankus, pradėtų užiminėti administracinius pastatus“, kalbėjo V. Putinas.