Viena iš tokių sąlygų, pasak Vyriausybės vadovo, kad jiems turės būti atliktas COVID-19 testas. Daugiau reikalavimų ministras pirmininkas nedetalizavo.

„Dėl izoliavimo laiko – šiandien buvo diskusija, ir turėsime artimiausiu metu sprendimus, kad mūsų turistams, parvykstantiems iš užsienio valstybių, atsirastų galimybė būti izoliacijoje trumpesnį laiką, jeigu bus atliktos papildomos sąlygos. Tai yra tam tikrą dieną nuo izoliacijos bus atliktas COVID-19 testas“, - sakė S. Skvernelis trečiadienį po Vyriausybės posėdžio.

Vyriausybės vadovas paaiškino, kad Latvijos neprašoma išimtinių sąlygų, kad būtų pakeista kartelė dėl papildomų sąlygų taikymo turistams iš Lietuvos. Pasak S. Skvernelio, jei ir bus sprendžiama dėl kartelės pakeitimo, tai bus daroma bendru trijų šalių sprendimu.

Šalių sąrašas, iš kurių atvykus šiuo metu privaloma keturiolikos dienų saviizoliacija, yra skelbiamas čia.

Sklandesnį ugdymo procesą užtikrintų mokytojų testavimas, skiepai nuo gripo

Sklandesnį ugdymo procesą, pasitinkant dėl koronaviruso plitimo grėsmės pakoreguotus naujus mokslo metus, užtikrintų mokytojų testavimas dėl koronaviruso, skiepai nuo gripo vaikams, teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, kurį citavo BNS.

„Jeigu bus tam tikros priemonės, padedant mokytojams, galbūt ir greituosius testus panaudoti (...) Tai padės sumažinti nerimą ir valdyti procesus“, – Vyriausybės pasitarime trečiadienį sakė ministras.

Jo teigimu, sklandesnį ugdymo procesą padėtų užtikrinti ir skiepai nuo gripo vaikams.

„Dėl sezoninio gripo, jeigu bus galima vaikams skiepus organizuoti – tiems, kurie sutinka ir kurie nori, tai irgi būtų labai svarbi priemonė tinkamai organizuoti ugdymo procesą, užtikrinti, kad jis būtų sklandus ir netrikdytų mūsų ekonomikos“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Švietimo ministras tikisi, kad mokyklos tinkamai pasiruoš kitokiems mokslo metams ir sugebės laikytis nustatytų rekomendacijų, kaip organizuoti ugdymo procesą.

Mokyklose turės būti valdomi mokinių srautai, vėdinamos patalpos, dezinfekuojami paviršiai, taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes, jeigu srautų suvaldyti nepavyksta.