Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, bendrojo ugdymo, neformaliojo švietimo, profesinio mokymo mokytojams bei dėstytojams ir mokslo darbuotojams atlyginimai, palyginti su praėjusių metų rugsėju, augs vidutiniškai 10 procentų.

Tuo metu ikimokyklinio ugdymo pedagogams atlyginimai vidutiniškai didės 46 proc., priešmokyklinio ugdymo pedagogams – vidutiniškai 30 procentų. Šių pedagogų atlyginimai nuo rugsėjo 1-osios susilygins su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimais.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad šie įsipareigojimai numatyti praėjusiais metais pasirašytoje kolektyvinėje švietimo ir mokslo šakos darbuotojų kolektyvinė sutartyje.

„Turime bendrą tikslą gerinti pedagogų darbo sąlygas, o darbo užmokesčio didinimas yra viena iš esminių priemonių“, - teigė A. Monkevičius.

Anot ministerijos pranešimo, palyginti su praėjusių mokslo metų pradžia, mokytojo, dirbančio pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, neformaliojo švietimo programas, vidutinis atlyginimas naujais mokslo metais turėtų būti didesnis 120 eurų iki mokesčių. Ikimokyklinio ugdymo pedagogo vidutinis darbo užmokestis turėtų augti 445 eurais neatskaičius mokesčių, priešmokyklinio ugdymo pedagogo – 300 eurų iki mokesčių.

Konkretus kiekvieno pedagogo atlyginimas priklauso nuo jo darbo stažo, turimos kvalifikacijos, darbo krūvio.

Šių metų biudžete finansavimas švietimui, mokslui ir sportui, palyginti su pernai, didesnis 95 mln. eurų. Didžioji šios sumos dalis skirta pedagogų, dėstytojų ir mokslininkų algoms kelti. Iš viso 2020 metais pedagogų ir mokslo darbuotojų atlyginimo fondas siekia 1,16 mlrd. eurų.