„Mes tikrai nelaukiame antros bangos. Norime išvengti, kad jos nebūtų, bet matosi skaičiai ir paskutinės paros, turime rekordą. Mes dabar kažkur esame pagal statistinius duomenis balandžio mėnesio lygyje, ir artėjame deja ne į gegužės-birželio mėnesių rodiklius, o - į kovo. Vyriausybė yra numačiusi žingsnius, ir mes privalėsime, jeigu situacija nesikeis, grįžti prie tam tikro priverstinio reguliavimo“, - sakė premjeras Saulius Skvernelis prieš Seimo posėdį.

Kovos prieš COVID-19 priemonių klausimas bus svarstomas ir Vyriausybės posėdyje trečiadienį. Premjeras kol kas nenoriai kalba apie tai, kokios priemonės ten bus svarstomos, tačiau patvirtino, kad tarp jų bus sprendžiama dėl privalomo kaukių dėvėjimo renginiuose atvirose erdvėse.

„Tokia galimybė yra. Tikrai nenoriu, kad suprastume, kad kiekvienam išėjusiam į gatvę, tos kaukės atsirastų, mes kalbame apie papildomą reguliavimą dėl renginių atvirose erdvėse.

Tuo momentu, kada mes būname valandą, pusantros arba dvi valandas, kad ir atviroje erdvėje, bet artimame kontakte, nejudame – sėdimi, stovimi renginiai, ne kažkokios mugės, kur žmonės keičiasi, ir turi pakankamai trumpalaikį kontaktą, tai tokia priemonė yra efektyvi, ir gali būti, kad rytoj bus priimta. Tikrai tai nereiškia, kad išėję į lauką – parkuose, miškuose, miesto gatvėse, turėsime vaikščioti su kauke, bet renginiuose – tai taip“, - sakė S. Skvernelis.

Premjeras konstatavo, kad šį kartą didžiausių problemų kyla šeimos šventėse ir dideliuose renginiuose atvirose erdvėse.

Kaip jau skelbta, praėjusią parą šalyje užfiksuoti 38 nauji koronaviruso atvejai.

Tikina, kad turi planą dėl apsaugos priemonių įsigijimo

Premjeras atmetė prezidento kritiką ir sako, kad seniai sukurtas planas, kuriame numatyti apsaugos priemonių įsigijimai, jog būtų užtikrintas rezervas ir nereikėtų priemonių pirkti paskubomis, ruošiantis antrajai koronaviruso bangai, rašė BNS.

„Jis seniai yra – ir planas, ir skaičiai, ir kiekiai, numatyti parametrai, kokios institucijos, kokiam laikotarpiui turi turėti apsaugos priemonių – nuo mėnesio iki trijų mėnesių“, – žurnalistams Seime antradienį sakė Vyriausybės vadovas.

Jis pabrėžė, kad pirkimai vyksta „įprastu būdu“, todėl apsaugos priemonių galima laukti kitų metų pradžioje.

„Pirkimai vyksta įprastu būdu ir tikėtina, kad kokį sausį ar kitų metų vasarį jie pasieks“, – teigė S. Skvernelis.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Žinių radijui tvirtino kol kas nematantis aiškaus ir skaidraus aprūpinimo apsaugos priemonėmis plano, ruošiantis antrajai koronaviruso bangai.

Šalies vadovas taip pat pridūrė, kad nerimą kelia finansinė pusė, kai pirkimai vykdomi neskelbiamų derybų būdu, todėl įprasta pirkimų tvarka yra pranašesnė „skaidrumo požiūriu“.