Apie politologo pasirinkimą ketvirtadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt.

A. Krupavičius BNS teigė turėjęs kelių partijų pasiūlymus dalyvauti rinkimuose, tačiau prisijungė prie šios partijos, nes dauguma jos sąraše esančių kandidatų – nepartiniai.

„Iš esmės, tai bus nepartinis sąrašas – vienas, kitas sąraše bus politikas, priklausęs politinėms partijoms arba priklausantis partijai „Lietuva – visų“, bet absoliuti dauguma kandidatų yra nepartiniai“, – sakė VDU politologas.

Jis pridūrė, kad sąraše taip pat bus Alytaus miesto tarybos nariai Tomas Pačėsas ir Valdemaras Chomičius, buvusi Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė, laidų vedėja Rūta Janutienė.

Sąraše, pasak A. Krupavičiaus, yra ir buvęs Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Andrius Nikitinas, buvęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas Raimundas Matulis.

„Sąrašas nėra trumpas“, – teigė A. Krupavičius.

Jis kol kas neatskleidžia, kas ves sąrašą rinkimuose, kadangi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rinkimų sąrašus ketina patvirtinti likus 30 dienų iki balsavimo.

Pasak A. Krupavičiaus, prie partijos sąrašo jam prisijungti pasiūlė keletas žmonių, vienas iš jų – T. Pačėsas.

„Jis buvo vienas iš. Po to ne kartą buvo kalbėta ir su juo, ir su kitais žmonėmis. Įvyko tam tikra sinergija“, – pasakojo politologas.

Jis patvirtino mandato sieksiąs ne tik su sąrašu, tačiau ir Marijampolės vienmandatėje apygardoje.

„Dalyviausiu. Ten yra keli kandidatai, rinkimuose dalyvauja buvusi Marijampolės merė Irena Lunskienė, ji, tarp kitko, rašė pas mane magistro darbą, tai tikiuosi, kad kampanija bus korektiška – be asmeniškumų, įžeidinėjimų“, – sakė A. Krupavičius.

Jis taip pat teigė, kad jo kaip politologo ateitis priklausys nuo rezultatų rinkimuose.

„Matysime. Pirmiausia, neperšokęs griovio, nesakyk op“, – teigė VDU politologas.

A. Krupavičius iki birželio pabaigos ėjo VDU Socialinių mokslų fakulteto dekano pareigas, tačiau dėl akademinės etikos pažeidimų VDU įgaliojimų politologui nepratęsė.