„Aš pritariu prezidento pozicijai, kad partijos, kai jos susirinks į Seimą, ir jei norės spręsti (švietimo problemas – ELTA), ir pripažins, kad švietimas yra prioritetas, jos turėtų susitarti ilgesnei perspektyvai dėl pačių svarbiausių pokyčių“, – LRT radijui teigė ministras.

A. Monkevičiaus aiškinimu, ministerija, politinėms jėgoms ketinant pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl švietimo, nenorėjo primesti savo nuomonės, o leisti pačioms susitari.

„Aš, kaip ministras, ir ministerija talkinome, mes nenorėjome primesti, norėjome, kad partijos pačios identifikuotų pačias svarbiausias sritis ir susitartų“, – aiškino jis taip dienos šviesos ir neišvydusio nacionalinio susitarimo dėl švietimo rengimo peripetijas.

Pastarąją savaitę G. Nausėda žurnalistams teigė, kad nacionalinis susitarimas dėl švietimo yra būtinas, o jame pagrindinis prioritetas privalo būti mokymosi kokybė bei rezultatai. Jis taip pat sukritikavo ministrą A. Monkevičių, kuris, paaiškėjus, kad matematikos valstybinio brandos egzamino neišlaikė trečdalis abiturientų, prakalbo apie reikalingas „sistemines pertvarkas“.

„Aš irgi sutikčiau, kad sisteminių pertvarkymų reikia, bet tai sako ministras, kuris jau baigia savo kadenciją. Natūraliai kyla klausimas: gerbiamas ministre, jūs į šį postą ne prieš du mėnesius atėjote, jūs praktiškai dirbate kelerius metus ir tai netgi ne pirma kadencija“, – pastarosios savaitės trečiadienį sakė šalies vadovas.

Savo ruožtu A. Monkevičius teigė, kad dirbdamas Sauliaus Skvernelio vadovaujamoje Vyriausybėje jo kuruojamai ministerijai pavyko pasiekti reikšmingų pertvarkų. Visgi prisidėti reikšmingiau prie esminių reformų nepavyko, nes, tikino A. Monkevičius, anksčiau ministerijai jis vadovavo labai trumpą laiką prieš 12 metų.

„Prezidentas turbūt taikliai pastebėjo. Kad ir mano situacija – paskutinį kartą aš ministru buvau prieš 12 metų šešiems mėnesiams. Ir kokias reformas galima padaryti per 6 mėnesius. Iš tikrųjų padarėme tuo metu ką galėjome (...) Dabar aš taip pat... pusantrų metų dirbu“, – teigė ministras ir pabrėžė, kad visgi pavyko tam tikrų rezultatų pasiekti.

„Šiuo metu, per pusantrų metų, yra tikrai daug pokyčių pradėta. Aš norėčiau, kad jie būtų tęsiami“, – teigė A. Monkevičius ir vardino ugdymo turinio kaitos bei aukštojo mokslo prieinamumo sritis, kurios, pasak jo, susilaukė reikšmingų pokyčių jau jo vadovavimo ministerijai metu.