„Mūsų žiniomis, realus atominės veikimas gali būti ne anksčiau kaip šių metų pabaigoje – kitų metų pradžioje. Tai, kas gali įvykti artimiausiu metu, yra susiję su artėjančiais šį savaitgalį rinkimų planais, kai galbūt yra noras nukirpti objekto atidarymo juostelę. Šitas etapas būtų pirmas viso didelio proceso etapas, apie kurį specialistai sako, kad tai prilygtų lygintuvui reikalingos elektros galios dydžio veikimui“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė D. Kuliešius.

Kalbėdamas apie Lietuvos pasiruošimą Astravo AE paleidimui, jis akcentavo, kad Valstybės gynimo taryboje buvo aptariama apie tai, ką galima atlikti geriau.

„(...) Apie tai, kad reikia geriau pasiruošti, buvo kalbama Valstybės gynimo tarybos posėdyje prieš tris savaites, buvo įvardyta, kad yra reikalinga patikrinti esamus planus, kaip jie veiktų realioje aplinkoje. Reikia patikrinti rezervus, ar mes juos turime. Reikia įvertinti, ar žmonės esant reikalui būtų aprūpinti reikalingomis medicinos priemonėmis“, – sakė prezidento patarėjas.

D. Kuliešius taip pat nurodė, kad dviejų lygių valdymas turi likti.
„Dviejų lygių veikimas turi išlikti, sistema yra gera, yra Vyriausybės lygmuo ir savivaldybių lygmuo. Vyriausybei tiksliai, aiškiai žinoti, kokioje savivaldybėje, koks yra realus poreikis, galbūt yra sunku, todėl turi būti tas dviejų lygių veikimas, kuomet savivaldybės rūpinasi savo planais, jų įgyvendinimu, Vyriausybė turi nacionalinio lygio programą ir veiksmų planą“, – nurodė D. Kuliešius.

„Turi būti labai geras koordinavimas, bendradarbiavimas, kadangi, atsitikus tokio pobūdžio grėsmei, natūralu, kad reikės nacionalinio koordinavimo“, – pridūrė jis.

Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Dainius Gaižauskas sakė, kad Astravo AE fizikinis paleidimas gali įvykti šį penktadienį.

Baltarusija 2 400 megavatų MW galios atominę elektrinę stato netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km. Jėgainę sudarys du 1 200 megavatų galios blokai.