„Kai ypač sunkiu įmonei metu visa komanda buvo susitelkusi į registrų ir informacinių sistemų duomenų atkūrimą ir sklandaus paslaugų teikimo atkūrimą, kažkas šią situaciją išnaudojo asmeniniam pasipelnymui. Dėkojame Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) už pagalbą, kad atlikdami savo pareigas padėjo mums sulaikant tokį asmenį“, – sako Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

Jo teigimu, toks darbuotojos elgesys prieštarauja ne tik įmonės Korupcijos prevencijos politikai, Etikos kodeksui, vertybėms, bet ir kertasi su elementariomis moralės normomis.

Registrų centro Šalčininkų padalinio klientų aptarnavimo specialistė buvo nedelsiant nušalinta nuo pareigų ir atlikus vidinį tyrimą atleista iš darbo.

Kaip skelbė STT, Šalčininkų padalinio specialistas iš kliento galimai reikalavo 200 eurų kyšio už savo tiesioginių pareigų vykdymą. Pinigų buvo reikalaujama už nekilnojamojo turto duomenų pakeitimą nekilnojamojo turto registro duomenų bazėje bei išrašo apie šį turtą išdavimo. Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų specialistas buvo sulaikytas liepos 23 d., kai iš kliento paėmė likusią reikalauto kyšio dalį.