„Jie aptars atstatytą e.sveikatą ir jos trikdžius, nes, nepaisant to, kad jos veikimas atstatytas, trikdžių iki šiol vis pasitaiko. Apie tai mus informuoja medikai. Bus aptariami sprendimai, kaip būtų galima tuos trikdžius pašalinti, kad e.sveikata pilnai veiktų ir netrikdytų nei medikų darbo, nei pacientų kasdienybės“, – BNS sakė ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Anot jos, vėliau ministras planuoja susitikti su Lietuvos vaistinių asociacijos vadove Kristina Nemaniūte-Gage bei Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Neringa Norkūnaite-Sasnauskiene.

„Taip pat bus kalbama apie problemas susijusias su e.sveikatos trikdžiais. Kurį laiką nebuvo galima naudotis elektroniniais receptais, bet buvo galimybė vaistus išduoti pagal popierinius receptus, tačiau dabar yra kitokių nesklandumų, nes dubliuojasi kai kuriais atvejais receptai“, – kalbėjo L. Bušinskaitė.

Pasak ministro patarėjos, susitikimo metu bus aptariami ir kiti su e.sveikata susiję „techniniai nesklandumai“.

Praėjusią savaitę po Vilniuje vykusios liūties trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė. Dėl to buvo sutrikusi daugelio įmonės valdomų sistemų veikla.

E.sveikatos sistema neveikė kiek daugiau nei savaitę, ji buvo atkurta antradienį popiet.

Be to, su Valstybinės ligonių kasos atstovais planuojama aptarti naujausią informaciją, susijusią su paslaugų atnaujinimu gydymo įstaigose.

Birželį daugiau kaip 80 proc. stacionarinių paslaugų apimčių atnaujinusios buvo 14 šalies ligoninių. 70–80 proc. paslaugų apimčių pasiekė 19 ligoninių, 50–70 proc. – 26, o devynios ligoninės teikė mažiau nei pusę stacionarinių paslaugų.

Šiuo metu gydymo įstaigoms siekiant kompensuoti dėl koronaviruso sumažėjusio pacientų srauto patirtus nuostolius, kas mėnesį mokama viena dvyliktoji metinės sutartinės sumos.

Pagal ministro nurodymą, sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios išlaikyti tokį finansavimą, liepą turi būti atnaujinusios ne mažiau kaip 70 proc. stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. ambulatorinių paslaugų apimčių.